wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Mural i day office w CitySpace Wrocław. Nowa moda we wrocławskich biurach
Mural w biurowcu City Space Wrocław Fot. Maciej Lulko
Mural w biurowcu City Space Wrocław

Legendarny namiot Goliat znów pojawił się przy placu Grunwaldzkim we Wrocławiu, tym razem w formie malowidła ściennego. Nowością w biurowcu CitySpace Wrocław jest także day office, czyli biura na kilka dni.

Reklama

Pomysłodawcy podkreślają, że murale coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych biurach jako inspirujący element aranżacji wnętrza. Wyjątkowy, hołdujący lokalnej tradycji pojawił się w znanym wrocławskim biurowcu w centrum miasta.

Na pierwszym planie jest wizerunek noblistki Marii Curie-Skłodowskiej. – Nasze biura znajdują się przy ulicy nazwanej jej imieniem, a dodatkowo słowo „noblistka” odwołuje się do nazwy naszego biurowca „Nobilis” – wyjaśnia Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace Wrocław. Drugim bohaterem malowidła jest Goliat, ale nie chodzi o postać biblijną. To bardzo dobrze znany we Wrocławiu namiot cyrkowy ze straganami, w którym wrocławianie kupowali świeże owoce, warzywa, ubrania, zegarki czy kasety. W jego miejscu powstał stojący w sąsiedztwie Nobilisa Pasaż Grunwaldzki.

Sztuka w pracy

Autorem malowidła „Goliat” w CitySpace jest grupa Kolektyf. Zdaniem autorów, mural to coś więcej niż tylko ładna ściana. Jest nie tylko sposobem prezentacji wartości, którymi kieruje się firma, ale także wpływa pozytywnie na jakość i efektywność pracy.

– Wyniki badań ankietowych przeprowadzonych w USA pokazują, że sztuka w pracy pomaga obniżyć poziom stresu, zwiększyć kreatywność oraz zachęca do wyrażania własnych opinii – mówi Magdalena Śnieżek. – Z kolei badania w Wielkiej Brytanii udowodniły, że obecność sztuki zwiększa efektywność pracy – dodaje.

Manager CitySpace uważa, że taki sposób dekoracji nie zabiera przestrzeni, a jedynie wykorzystuje już istniejącą, w wyraźny sposób ją ulepszając. Po drugie, murale ożywiają wnętrze i dodają im swobody. Po trzecie, mogą opowiadać historię firmy lub miejsca – są elementem komunikacji z pracownikami. A po czwarte, wspomagają kreatywność i pracę twórczą.

– To z tych powodów zdecydowaliśmy się na mural. W naszych biurach dużo jest pracy twórczej, kreatywnej, są tu firmy zajmujące się innowacjami, nowymi technologiami, tworzące nowe produkty i usługi – wyjaśnia Magdalena Śnieżek.

Day office

Nowością w CitySpace Wrocław jest także day office, czyli biuro do wynajęcia na krótki czas np. na jeden lub kilka dni w tygodniu. To propozycja dla osób i firm, które chcą pogodzić pracę zdalną z chodzeniem do biura. – Staramy się proponować elastyczne rozwiązania, które pasują do zmieniających się potrzeb. Day office to zapowiedź nowego trendu – uważa Magdalena Śnieżek.

Czytaj także: Nowy wymiar biura w centrum Wrocławia

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl