wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. ChallengeRocket zwycięża w ABSL StartUp Challenge
Finał ABSL StartUp Challenge źródło: organizatorzy
Finał ABSL StartUp Challenge

Wrocławski ChallengeRocket, innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line – zwyciężył w drugiej edycji konkursu ABSL StartUp Challenge. Wrocławianie, 16 czerwca zaprezentowali się na Polish Tech Day w londyńskiej siedzibie Google.

Reklama

Finał konkursu ABSL StartUp Challenge odbył się w Łodzi, podczas dorocznej konferencji Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu jest startup ChallengeRocket, platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane online. Użytkownicy muszą np. zaprogramować prostą grę. Z jednej strony to dla nich rozrywka, z drugiej – możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

ChallengeRocket pokonał 100 startupów

Droga do zwycięstwa nie była łatwa – pokonać trzeba było ponad 100 startupów. Do finału, dotarło siedem najciekawszych projektów.

– Konkurs udowodnił, że nasz produkt się podoba, że sektor biznesowy daje nam zielone światło do dalszego rozwoju. Ta nagroda to potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku. To ważne, bo jesteśmy niewielkim, 11-osobowym zespołem i działamy dopiero od ośmiu miesięcy – mówi Tomasz Florczak z ChallengeRocket.

Jak tłumaczy Barbara Piasek z jury konkursu, wyłonienie najlepszego projektu nie było łatwe. Wszystkie startupy prezentowały wysoki poziom, a co ważne – proponowały rozwiązania w różnych dziedzinach. ChallengeRocket wyróżnił się przede wszystkim innowacyjnym podejściem do powszechnego problemu sektora biznesowego: – Startup daje szansę zoptymalizowania czasu poświęconego na szukanie nowych pracowników. Kandydaci sami rozwiązują zadania on-line, więc platforma pozwala zmniejszyć koszty rekrutacji. Po trzecie zaś, ChallengeRocket przemawia do deweloperów ich własnym językiem. Rozwiązywanie zadań to dla osób z branży IT wyzwanie i jednocześnie zabawa.

ChallengeRocket na Polish Tech Day

Dzięki wygranej w konkursie startup ChallengeRocket ma szansę na współpracę z największymi firmami i globalną ekspansję. Co więcej, jego przedstawiciele zaprezentują się podczas Polish Tech Day. Impreza uznawana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń promujących polskie technologie za granicą. Możliwość uczestnictwa w imprezie otrzymał też projekt Scanye, któremu swoją statuetkę przyznała publiczność konkursu.

Polish Tech Day odbył się 16 czerwca w londyńskiej siedzibie Google.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl