wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
źródło: Bankier.pl

Choć rosnące oczekiwania właścicieli mieszkań na wynajem wyhamowały w lipcu w większości polskich miast, we Wrocławiu ceny ofertowe najmocniej poszły w górę. Pod względem odstępnego wpisywanego w ogłoszeniach najmu stolica Dolnego Śląska wyprzedziła Kraków.

Reklama

Wyprzedzenie Krakowa było możliwe za sprawą 3,4-procentowego wzrostu cen ofertowych wynajmu względem czerwca. W lipcu odstępne we Wrocławiu było wyceniane średnio na 2401 zł/m-c.

Właściciele największych mieszkań o powierzchni od 60 do 90 mkw. oczekiwali średnio 2877 zł/m-c, z kolei kawalerki wyceniane były na 1679 zł/m-c. Z największym wzrostem żądań musieli liczyć się z kolei szukający na wynajem mieszkań o powierzchni od 38 do 60 mkw. Te w relacji do czerwca wzrosły o 1,1 proc.

Wyższe oferty niż we Wrocławiu widniały jedynie w ogłoszeniach dotyczących wynajmu mieszkań w Warszawie – średnio 4352 zł/m-c i Gdańsku – średnio 2741 zł/m-c.

Szczegółowe ceny ofertowe mieszkań we Wrocławiu można sprawdzić w najnowszym raporcie Bankier.pl i Otodom.pl»

Z kolei w porównywalnym wielkością do Wrocławia Poznaniu odstępne było wyceniane średnio na 1925 zł/m-c – o 20 proc. mniej niż w stolicy Dolnego Śląska.

Oczekiwania szukających najemców do swoich mieszkań we Wrocławiu niemal nie zmieniły się za to w relacji rocznej. W porównaniu z lipcem 2018 r. kwoty wpisywane w ogłoszeniach najmu były wyższe raptem średnio o 3 zł i 0,1 proc. Dla porównania, w tym samym czasie ceny ofertowe mieszkań na wynajem w Lublinie wzrosły średnio o 6,4 proc., a w Krakowie zmalały o 4,5 proc.

Marcin Kaźmierczak, Bankier.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl