wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Trzeci miesiąc z rzędu rosną kwoty wpisywane w ogłoszeniach wynajmu mieszkań we Wrocławiu. W czerwcu oczekiwania wynajmujących wyniosły średnio 2323 zł/m-c – wynika z lipcowego raportu Bankier.pl i Otodom.pl. Więcej za odstępne życzyli sobie właściciele mieszkań w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Reklama

Ceny ofertowe najmu mieszkań we Wrocławiu wzrosły w czerwcu o 1,4 proc. Pomimo tego były jednymi z bardziej stabilnych spośród największych polskich miast. Dla porównania w Gdańsku wysokość odstępnego wpisywanego w ogłoszeniach najmu względem maja wzrosła o 5,9 proc, a w Łodzi spadła o 6,5 proc.

Na wzrost przyczyniły się głównie oczekiwania wynajmujących największe mieszkania o powierzchni od 60 do 90 mkw., za które żądano średnio 2934 zł/m-c – o 31 zł i 1,1 proc. więcej niż w maju.

Czytaj też: Ceny mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu. Raport [LIPIEC]

Szczegółowe ceny ofertowe mieszkań we Wrocławiu można sprawdzić w lipcowym raporcie Bankier.pl i Otodom.pl »

Pomimo czerwcowego wzrostu, w skali roku odstępne w ofertach najmu spadło o 2,1 proc. Poza Wrocławiem na obniżkę względem czerwca ubiegłego roku mogli liczyć jedynie szukający mieszkania do wynajęcia w Gdańsku, Poznaniu i Katowicach. Na przeciwległym biegunie znalazł się z kolei Lublin, Łódź i Bydgoszcz, gdzie ceny ofertowe w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosły o 5-7 proc.

Marcin Kaźmierczak, Bankier.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl