wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ceny działek budowlanych we Wrocławiu. Raport [LIPIEC]

Redakcja www.wroclaw.pl,

Średnio prawie 500 000 zł oczekiwali sprzedawcy 10-arowych działek budowlanych we Wrocławiu. Ceny nadal nie rozpieszczają chętnych na budowę domu. W ciągu dwóch lat ceny ofertowe parceli budowlanych wzrosły o połowę.

Reklama

Podwyżkę cen ofertowych działek budowlanych odnotowano we Wrocławiu także w czerwcu. Metr kwadratowy parceli wyceniany był średnio na 467 zł, o 21 zł i 4,7 proc. więcej niż w maju. Szukającym ziemi pod budowę domu w stolicy Dolnego Śląska przychodzi jednak mierzyć się z niższymi kwotami w ogłoszeniach niż w choćby w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. Spośród sześciu największych polskich miast, parcele wyceniane były taniej jedynie w Łodzi.

Patrząc na poszczególne metraże, najmocniej w górę poszły duże, 20-50-arowe działki, które w czerwcu wyceniane były na 475 zł/mkw. – o 10,5 proc. drożej niż w maju.

Czytaj też: Ceny mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu. Raport [LIPIEC]

Szczegółowe ceny ofertowe działek budowlanych we Wrocławiu można sprawdzić w lipcowym raporcie Bankier.pl i Otodom.pl »

W relacji rocznej parcele budowlane we Wrocławiu podrożały o 4,5 proc. Dla porównania, sprzedawcy działek w Olsztynie w ciągu ostatnich 12 miesięcy podwoili swoje oczekiwania. Z kolei w najbardziej zbliżonym cenowo do Wrocławia Gdańsku, ceny ofertowe w ciągu roku wzrosły o ponad 17 proc.

Marcin Kaźmierczak, Bankier.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl