wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Światowy gigant inwestuje we Wrocławiu 3,3 mln dolarów
WABCO przy ul. Ostrowskiego źródło: inwestor
WABCO przy ul. Ostrowskiego

WABCO rozpoczął rozbudowę Globalnego Centrum Testowego z siedzibą we Wrocławiu. Inwestycja warta 3,3 mln dolarów pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów testowych. Oznacza to również dalszy wzrost zatrudnienia. Planowany termin zakończenia budowy to grudzień 2019 roku.

Reklama

Centrum Testowe przy ul. Ostrowskiego we Wrocławiu jest częścią Globalnego Centrum Badań i Rozwoju WABCO. Jego rozbudowa – do 3800 mkw. powierzchni – pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów: testów trwałościowych prowadzonych w komorach klimatycznych w pełnym zakresie temperaturowym oraz testów funkcjonalnych. Znajdzie się w nim również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów.

– Rozbudowa Centrum R&D zwiększa możliwości testowania wyrobów WABCO. To pozwoli naszym pracownikom zdobyć nowe doświadczenia i kompetencje w tworzeniu produktów i systemów poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych, jakie na co dzień widujemy na drogach naszego regionu.  Nowa inwestycja umacnia także naszą pozycję jednego z największych pracodawców w regionie – dodaje Paweł Pałubiński, dyrektor generalny WABCO Polska.

Zwiększą zatrudnienie

Nowe Centrum powstaje przy już istniejącym budynku Centrum R&D, ulokowanym tuż przy zakładzie produkcyjnym WABCO Polska na ul. Ostrowskiego. Umożliwi firmie zagospodarowanie procesów testowych i laboratoriów potrzebnych do ich obsługi.

– Budowa nowego Centrum Testowego i  poszerzenie zespołu o wysoko wykwalifikowanych inżynierów, liderów czy techników pozwolą nam lepiej obsługiwać rosnące zamówienia globalne – mówi dr inż. Elżbieta Gawin, dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Centrum Testowego (R&D) w WABCO Polska.

Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2019.

WABCO 150 lat tradycji

WABCO (NYSE: WBC) jest globalnym dostawcą technologii i usług, poprawiających bezpieczeństwo, samochodów ciężarowych. Wywodząc się z założonej prawie 150 lat temu firmy Westinghouse Air Brake Company. W 2017 roku WABCO odnotowało sprzedaż w wysokości 3,3 miliarda dolarów i zatrudnia prawie 15 tys. pracowników w 40 krajach. WABCO Polska to obecnie dwa zakłady produkcyjne i ośrodek R&D we Wrocławiu oraz zakład regeneracji produktów w Stanowicach koło Oławy, w których pracuje łącznie prawie 3 tys. osób.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl