wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wyjątkowa inwestycja 3M we Wrocławiu

3M miało dotąd we Wrocławiu Centrum Produkcyjne, Centrum Innowacji, Centrum Usług Wspólnych czy Centrum Badań i Rozwoju. Teraz firma otwiera u nas Centrum Szkoleniowe – jedyne w rejonie Europy Środkowo–Wschodniej.

Reklama

– Wrocław jest sercem działalności 3M w Polsce i jednym z najważniejszych punktów naszej działalności w Europie – mówił w poniedziałek (25 września) Alain Simonnet, dyrektor zarządzający 3M Poland.

Miliardy dolarów sprzedaży

Statystyczny Polak z produktami tego globalnego koncernu styka się 17 razy dziennie, choć może nawet o tym nie wiedzieć. Firma oferuje bowiem 55 tys. produktów, na całym świecie zatrudnia 90 tys. pracowników, a wartość jej globalnej sprzedaży wyniosła w 2015 roku – 30,3 mld dolarów. Co ciekawe, 30 procent dochodu 3M pochodzi ze sprzedaży nowych produktów wprowadzonych na rynek w ciągu ostatnich pięciu lat.

Amerykański koncern istnieje od ponad 100 lat, a od 25 jest obecny w Polsce. W 2001 roku firma przejęła wrocławską fabrykę Viscoplast, a od tego czasu jej działalność w mieście kolosalnie się rozwinęła.

We Wrocławiu istnieje Centrum Produkcyjne 3M, Centrum Badań i Rozwoju, Centrum Innowacji, Centrum Usług Wspólnych a także Centrum Szkoleniowe. To ostatnie jest najnowszą inwestycją koncernu wartą 10 mln zł. Zostało uroczyście otwarte w poniedziałek.

– Jesteśmy dumni, że mamy w mieście takiego inwestora i wdzięczni za to, że od tylu lat wykorzystują państwo potencjał naszych mieszkańców oraz studentów wrocławskich uczelni. Chcemy, aby do Wrocławia przyjeżdżali utalentowani ludzie i mogli realizować tu swoje aspiracje. Cieszymy się, że możemy realizować ten cen wspólnie z 3M – mówił podczas uroczystości wiceprezydent miasta – Adam Grehl.

Różnorodne technologie

W nowym Centrum Szkoleniowym klienci 3M będą mogli poznać działanie systemów obróbki ściernej, produktów do napraw blacharsko-lakierniczych czy środków ochrony indywidualnej. Szkolenia będzie można przejść m.in. w specjalnych pokojach do docinania blachy czy na ponad 10-metrowej wieży, gdzie dowiemy się jak prawidłowo pracować na wysokościach.

Centrum Szkoleniowe pozwala naszym klientom bezpośrednio doświadczyć jak różnorodne są technologie 3M i jaką korzyść mogą im przynieść – mówił Chris Olson, wiceprezes 3M International R&D. – Otwarcie centrum w tak ważnym regionie pozwala nam być bliżej naszych klientów. Pomoże im ono zrozumieć w jaki sposób technologie 3M są wykorzystywane w różnych dziedzinach biznesowych i łączone tak, aby otworzyć innowacyjne rozwiązania pomagające im osiągnąć sukces oraz poprawić ich jakość życia – dodaje Olson.

Noc Laboratoriów w Centrum Innowacji 3M

Noc Laboratoriów w Centrum Innowacji 3M

Noc Laboratoriów w Centrum Innowacji 3M

Termin 14 października 2017 od 17:00 do 23:59

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

W Polsce 3M zainwestowało dotąd 0,5 miliarda dolarów. Firma zatrudnia w naszym kraju ponad 3 tys. pracowników oraz oferuje 10 tys. produktów. Wartość sprzedaży koncernu w Polsce w roku 2015 osiągnęła 510 mln dolarów. Amerykański gigant jest wielokrotnym laureatem konkursu Great Place to Work. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl