wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kończą Centreville. Tak się zmieniła ul. Drobnera
Centreville, ul. Drobnera, luty 2020 r. fot. Maciej Lulko
Centreville, ul. Drobnera, luty 2020 r.

Stojąca od kilku lat betonowa konstrukcja przy ul. Drobnera zamienia się w nowoczesny apartamentowiec z usługami i garażem. Budynek jest prawie gotowy. Z zewnątrz zniknęły rusztowania, widać elewację, a w środku trwają prace wykończeniowe. Inwestycja ma być gotowa na wiosnę.

Reklama

W styczniu 2019 r. inwestor Bouygues Immobilier poinformował o dokończeniu budowy przy ul. Drobnera 12-14. Zapowiedział, że apartamentowiec Centreville odda do użytku w drugim kwartale tego roku i słowa chyba dotrzyma. Inwestycja dobiega końca, a na budynku odsłonięto ceglany fragment elewacji.

Centreville, ul. Drobnera, luty 2020 r., fot. Maciej Lulko

– Zakończyliśmy ten etap prac. Wrocławianie podziwiają piękny efekt uzyskany dzięki starannie dobranym materiałom najwyższej jakości – mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

Centreville, ul. Drobnera, luty 2019 r., fot. Maciej Lulko

Historia tej inwestycji sięga kilku lat. Budowę budynku mieszkalnego przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej poprzedni inwestor rozpoczął w 2010 roku. Deweloper zapowiadał luksusowe apartamenty, ale ostatecznie w 2012 r. wykonano tylko stan surowy, po czym prace budowlane wstrzymano. Ostatnie prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku prowadzono w 2018 r. W styczniu 2019 r. budynek kupił Bouygues Immobilier Polska, który teraz kończ budowę.

Czytaj więcej: Ruszyły prace w Centreville na Nadodrzu [ZDJĘCIA]

Centreville: na elewacji cegła z Łotwy

Przechodząc obok Centreville można zobaczyć elewację z pełnej cegły, która do Wrocławia przyjechała aż z Łotwy. Inwestor zaznacza, że ten materiał rzadko ozdabia budynki mieszkalne. Elewacja mieni się kilkoma odcieniami brązów i szarości. Całość dopełniają duże drewniane okna i aluminiowe opaski wokół nich.

Centreville, ul. Drobnera, luty 2020 r., fot. Maciej Lulko

Centreville to projekt pracowni Zbigniewa Maćkowa, który zaznacza, że jedna z kluczowych pierzei Nadodrza wreszcie została wypełniona budynkiem. – Cegła wykorzystana na elewacji jest odporna na upływ czasu. Co więcej, ma konotacje historyczne, podobnie jak inne elementy architektoniczne. To ważne, żeby współczesne budynki wpisywały się w tkankę miejską – zaznacza.

Prace wykończeniowe

Wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe. Zostało jeszcze zagospodarowanie terenu. Inwestor zapowiada, że niebawem zaprosi na dzień otwarty.

W 5–piętrowym budynku z antresolą znajdzie się w sumie 69 apartamentów o wielkości od 31 do 142 mkw., 10 lokali użytkowych oraz garaż podziemny.

Centreville w miejscu dwóch kamienic

Budynek Centreville stanął w miejscu dwóch kamienic z prawej strony. 

Lata 1900-1906, ul. B. Drobnera przy skrzyżowaniu z ul. W. Łokietka. Widok w kierunku skrzyżowania z ul. St. Dubois. Od skrzyżowania z ul. St. Dubois widoczne kolejno: Kamienica „Pod Słońcem" ul. St. Dubois 1 – dawna Matthiasstraße 10. Kamienica nr 10 – Matthiasstraße 12 oraz Kamienica „Pod Półksiężycem" – Matthiasstraße 14. Źródło: fotopolska.eu

A tak, to miejsce wyglądało na początku lat 2000, źródło: bonczek_hydroforgroup / fotopolska.eu

Francuski deweloper

Centreville to jedna z sześciu inwestycji Bouygues Immobilier we Wrocławiu. Deweloper z Francji realizuje równolegle Zajezdnię Wrocław, także na Nadodrzu.

Wśród ukończonych projektów znajdują się: Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej, Wyspiańskiego 11, Belleville przy ul. Pięknej i Villa Alouette przy parku Grabiszyńskim.

Bouygues Immobilier jest firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z 63–letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, i realizuje inwestycje w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl