wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przy Drobnera powstanie Centreville
Betonowa konstrukcja przy ul. Drobnera zamieni się w nowoczesny apartamentowiec źródło: inwestor
Betonowa konstrukcja przy ul. Drobnera zamieni się w nowoczesny apartamentowiec

Stojąca od kilku lat betonowa konstrukcja przy ul. Drobnera zamieni się w nowoczesny apartamentowiec z usługami i garażem. Budowa powinna zakończyć się w drugim kwartale przyszłego roku.

Reklama

Inwestor Bouygues Immobilier poinformował o dokończeniu budowy przy ul. Drobnera. Powstanie tam 69 apartamentów i dwupoziomowych penthouse’ów z tarasami, a także 10 lokali usługowych na parterze i garaż podziemny. Budowa potrwa półtora roku.

– Mamy doświadczenie w tego typu wymagających projektach. To w sumie nasza piąta inwestycja we Wrocławiu, co pokazuje, jak mocno jesteśmy związani z miastem. Cieszymy się, że to właśnie my rozwiążemy olbrzymi problem niedokończonego budynku przy Drobnera i dzięki temu ta część Wrocławia zyska nową jakość – mówi Łukasz Paryś, dyr. wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska

Historia tej inwestycji sięga kilku lat. Budowę budynku mieszkalnego przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej poprzedni inwestor rozpoczął w 2010 roku. Deweloper zapowiadał luksusowe apartamenty, ale ostatecznie w 2012 r. wykonano tylko stan surowy, po czym prace budowlane wstrzymano. Ostatnie prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku były w 2018 r. W styczniu br. budynek kupił Bouygues Immobilier Polska, który dokończy budowę.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl