wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowe usługi na Nadodrzu. Inwestycja na Drobnera

Inwestor Centreville podkreśla, że planowane lokale usługowe są dobrą inwestycją, wpływają na życie mieszkańców i zmieniają oblicze okolicy.

– Szczególną zmianę przechodzi aktualnie ulica Śrutowa we Wrocławiu, która wiele zyska na budowie apartamentowca Centreville. Przewidujemy, że w inwestycji otworzą się na przykład kawiarnie, barber shop czy specjalistyczne sklepy. Dostępność takich usług podwyższa wartość inwestycji i okolicy – podkreśla Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobiler.

Inwestycja z 9-letnią historią

Historia tej inwestycji sięga kilku lat. Budowę budynku mieszkalnego przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej poprzedni inwestor rozpoczął w 2010 roku. Deweloper zapowiadał luksusowe apartamenty, ale ostatecznie w 2012 r. wykonano tylko stan surowy, po czym prace budowlane wstrzymano. Ostatnie prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku były w 2018 r.

W styczniu br. budynek kupił Bouygues Immobilier Polska, który dokończy budowę. Teraz, jak  zauważa inwestor – ulice Drobnera i Śrutowa to miejsca, gdzie po lokale usługowo-handlowe w kolejce ustawia się wielu chętnych.

Centreville ul. Drobnera, źródło: inwestor

 – Świetna lokalizacja Centreville w sercu miasta - tuż nad Odrą i w pobliżu Rynku - sprawiła, że mieliśmy wielu zainteresowanych. Dużym atutem jest też wysokość i przestrzeń lokali, które pozwalają na ich swobodną aranżację – zauważa Maciej Madej, projekt manager Centreville. – Obecnie dostępne są ostatnie lokale o powierzchni od 74 do 138 metrów kwadratowych – informuje.

Lokale są dostępne bezpośrednio od strony ulicy, natomiast wejścia do mieszkań, są zlokalizowane od strony kameralnego dziedzińca.

Większe zyski niż z mieszkania

Deweloperzy zauważają, że lokale usługowe są produktem atrakcyjnym dla inwestorów. – Dają większe możliwości uzyskania zysku niż mieszkania. W zależności od lokalizacji budynku, w którym lokale się znajdują, można liczyć na stopę zwrotu z przedziału od 7 do 9 procent – szacuje Łukasz Paryś. Dodaje, że inwestycje komercyjne są obarczone mniejszym ryzykiem niż mieszkaniowe. – Oczywiście ryzyko istnieje i trzeba wziąć je pod uwagę. Na przykład zastanowić się nad lokalizacją, która często okazuje się czynnikiem kluczowym – dodaje.

Przestrzeń usługowa znalazła się także w innych nowych inwestycjach realizowanych w mieście przez francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier: w Zajezdni Wrocław na Nadodrzu (w całości przeznaczonej przede wszystkim dla inwestorów) oraz w Jagiełły 6.

Centreville to szósta inwestycja Bouygues Immobilier we Wrocławiu. W budynku znajdzie się 69 apartamentów o wielkości od 31 do 140 mkw. oraz garaż podziemny. Budynek powinien być oddany do użytku w drugiej połowie 2020 roku.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl