wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowe usługi na Nadodrzu. Inwestycja na Drobnera
Wizualizacja Centreville ul. Drobnera źródło: inwestor
Wizualizacja Centreville ul. Drobnera

Kawiarnie, restauracje, specjalistyczne sklepy – to wszystko już niedługo na ulicach Drobnera i Śrutowej. Nowe lokale usługowe znajdą się w budowanym apartamentowcu Centreville.

Reklama

Inwestor Centreville podkreśla, że planowane lokale usługowe są dobrą inwestycją, wpływają na życie mieszkańców i zmieniają oblicze okolicy.

– Szczególną zmianę przechodzi aktualnie ulica Śrutowa we Wrocławiu, która wiele zyska na budowie apartamentowca Centreville. Przewidujemy, że w inwestycji otworzą się na przykład kawiarnie, barber shop czy specjalistyczne sklepy. Dostępność takich usług podwyższa wartość inwestycji i okolicy – podkreśla Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobiler.

Inwestycja z 9-letnią historią

Historia tej inwestycji sięga kilku lat. Budowę budynku mieszkalnego przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej poprzedni inwestor rozpoczął w 2010 roku. Deweloper zapowiadał luksusowe apartamenty, ale ostatecznie w 2012 r. wykonano tylko stan surowy, po czym prace budowlane wstrzymano. Ostatnie prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku były w 2018 r.

W styczniu br. budynek kupił Bouygues Immobilier Polska, który dokończy budowę. Teraz, jak  zauważa inwestor – ulice Drobnera i Śrutowa to miejsca, gdzie po lokale usługowo-handlowe w kolejce ustawia się wielu chętnych.

Centreville ul. Drobnera, źródło: inwestor

 – Świetna lokalizacja Centreville w sercu miasta - tuż nad Odrą i w pobliżu Rynku - sprawiła, że mieliśmy wielu zainteresowanych. Dużym atutem jest też wysokość i przestrzeń lokali, które pozwalają na ich swobodną aranżację – zauważa Maciej Madej, projekt manager Centreville. – Obecnie dostępne są ostatnie lokale o powierzchni od 74 do 138 metrów kwadratowych – informuje.

Lokale są dostępne bezpośrednio od strony ulicy, natomiast wejścia do mieszkań, są zlokalizowane od strony kameralnego dziedzińca.

Większe zyski niż z mieszkania

Deweloperzy zauważają, że lokale usługowe są produktem atrakcyjnym dla inwestorów. – Dają większe możliwości uzyskania zysku niż mieszkania. W zależności od lokalizacji budynku, w którym lokale się znajdują, można liczyć na stopę zwrotu z przedziału od 7 do 9 procent – szacuje Łukasz Paryś. Dodaje, że inwestycje komercyjne są obarczone mniejszym ryzykiem niż mieszkaniowe. – Oczywiście ryzyko istnieje i trzeba wziąć je pod uwagę. Na przykład zastanowić się nad lokalizacją, która często okazuje się czynnikiem kluczowym – dodaje.

Przestrzeń usługowa znalazła się także w innych nowych inwestycjach realizowanych w mieście przez francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier: w Zajezdni Wrocław na Nadodrzu (w całości przeznaczonej przede wszystkim dla inwestorów) oraz w Jagiełły 6.

Centreville to szósta inwestycja Bouygues Immobilier we Wrocławiu. W budynku znajdzie się 69 apartamentów o wielkości od 31 do 140 mkw. oraz garaż podziemny. Budynek powinien być oddany do użytku w drugiej połowie 2020 roku.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl