wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bulwary Książęce nad Odrą [ZDJĘCIA]
Budowa Bulwarów Książęcych przy ul. Księcia Witolda we Wrocławiu źródło: inwestor
Budowa Bulwarów Książęcych przy ul. Księcia Witolda we Wrocławiu

Przed laty było tam lodowisko i kino letnie Torpiast, już niedługo powstaną mieszkania i pasaż handlowo-biurowy. Inwestycję pod nazwą Bulwary Książęce zrealizuje na Kępie Mieszczańskiej jeden z belgijskich deweloperów BPI Polska.

Reklama

Polski oddział BPI SA (grupa CFE) pod koniec 2014 roku kupił działkę w centrum Wrocławia, gdzie planuje zrealizować inwestycję o wielkości co najmniej 22 tys. mkw. powierzchni użytkowej. W pobliżu skrzyżowania ul. Księcia Witolda i Pomorskiej powstaną Bulwary Książęce, w ich skład wejdą lokale mieszkaniowe oraz pasaż handlowo-biurowy. Biura znajdą się na powierzchni ok. 7 tys. mkw.

wizualizacja: inwestor

– Ekspansja na Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie. Przede wszystkim jest to dla nas kolejna, po Warszawie i Gdańsku, polska aglomeracja, w której będziemy mogli zrealizować projekt w oparciu o najwyższe standardy – mówi Frederik Lesire, dyrektor ds. rozwoju w grupie CFE.

wizualizacja: inwestor

Inwestor informuje, że w ramach pierwszego etapu powstanie 175 mieszkań o powierzchni od 24 do 128 mkw. Wśród nich znajdą się mieszkania o podwyższonym standardzie typu comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty prestige o wysokości 2,82 m. Każdy apartament będzie wyposażony w duży taras lub balkon. Wysokiej klasy mieszkania na najniższych kondygnacjach będą miały ogródki podkreślające kameralną atmosferę inwestycji. Za wrocławski projekt odpowiadają firmy: Apsys, SUD Polska oraz AP Szczepaniak. Generalnym wykonawcą jest CFE Polska.

tekst i fot. Jarek Ratajczak

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl