wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Budynek TBS Wrocław w finale ogólnopolskiego konkursu
Budynek TBS Wrocław w finale ogólnopolskiego konkursu fot. Maciej Lulko

Mocny wrocławski akcent w konkursie „Modernizacja Roku i Budowa XXI w.” Do finałowej czternastki w kategorii nowych budynków, zakwalifikował się budynek TBS Wrocław na Nowych Żernikach. Można na niego oddać głos w internetowym plebiscycie.

Reklama

Budynek zaprojektowany przez pracownię Major Architekci oddano do użytku w styczniu br. Nie ma w nim barier architektonicznych, ponieważ 57 ze 117 mieszkań przeznaczonych zostało specjalnie na potrzeby wrocławskich seniorów. Każde wejście znajduje się na poziomie parteru, a klatki schodowe są wyposażone w windy. Mieszkania zapewniają odpowiednią przestrzeń dla osób, które np. poruszają się na wózku inwalidzkim. Wyposażono je także w przyciski alarmowe, połączone z systemem ochrony budynku.

Budynek posiada owalne, wewnętrzne patio z zieleńcem, placem zabaw i siłownią „pod chmurką”. W lokalach na parterze powstaną zaś m.in. punkt opieki dziennej i rekreacji, stołówka, placówka medyczna.

Patio budynku TBS Wrocław, Nowe Żerniki. Fot. Maciej Lulko

- Bardzo się cieszymy z tego, że nasz najnowszy budynek na Nowych Żernikach znalazł się w finale ważnego ogólnopolskiego konkursu. Nasz najmłodszy budynek w rodzinie TBS Wrocław ma wiele atutów, m.in. przyjazną mieszkańcom architekturę, która świetnie wpisuje się w estetykę całego modelowego osiedla Na Nowych Żernikach. Ponadto, przygotowaliśmy w nim udogodnienia w mieszkaniach dla seniorów, a także miejsce na serwis opiekuńczy z punktem opieki dziennej, przedszkole i stołówkę. Wierzymy, że te nowoczesne, prospołeczne rozwiązania pozwolą nam sięgnąć po zwycięstwo w konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. Dlatego zachęcamy wszystkich wrocławian do głosowania na nasz budynek na osiedlu Nowe Żerniki – komentuje Łukasz Maślanka, rzecznik prasowy TBS Wrocław.

Jak zagłosować na wrocławski budynek? - Głos oddać można jednym kliknięciem, na stronie organizatora plebiscytu.

Przeczytaj również: Budynek łączący pokolenia. Mieszkania dla seniorów na Nowych Żernikach

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl