wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
W czerwcu br. rozpoczęły się prace przy płycie fundamentowej. źródło: inwestor
W czerwcu br. rozpoczęły się prace przy płycie fundamentowej.

Przy ul. Legnickiej, koło galerii Magnolia ruszyła budowa aparthotelu Legnicka 60C. Mieszkańcy wprowadzą się tam pod koniec 2021 r.

Reklama

Holding BY MADE wybrał generalnego wykonawcę i budowa ruszyła. W czerwcu br. rozpoczęły się prace przy sieciach podziemnych i płycie fundamentowej. Legnicka 60C to nowoczesny 7-piętrowy budynek z 129 mikroapartamentami o wielkości od 16 do 30 mkw. Znajdą się w nim także: recepcja, strefa do pracy zdalnej, restauracja oraz  taras widokowy na dachu.

Pracownicy i studenci

Budynek powstaje tuż przy centrum handlowym Magnolia Park, w samym sercu tzw. zachodniej strefy biznesu, w której znajduje się kilkadziesiąt biurowców z dziesiątkami tysięcy miejsc pracy.

Legnicka 60C, źródło: inwestor

W pobliżu są uczelnie wyższe, sklepy, restauracje, miejsca rozrywki i instytucje kultury. Inwestorzy liczą, że pracownicy biurowców oraz firm z Wrocławskiego Parku Przemysłowego, a także studenci to potencjalni najemcy mikroapartamentów

– Takie położenie stwarza nieograniczone możliwości wynajmu, co ma bardzo duże znaczenie dla inwestorów i zabezpiecza ryzyko utraty płynności wynajmu i spadku wartości nieruchomości w czasie – podkreśla Michał Płoucha z grupy BY MADE, dla której Legnicka 60C to pierwszy projekt we Wrocławiu.

Czytaj także: Dla studentów i pracowników budują aparthotel

Mikroapartamenty

Autorami projektu, a jednocześnie inwestorami, są specjaliści z biura AP Szczepaniak.

 – Budynek i otoczenie zaprojektowaliśmy z dbałością o każdy szczegół. Zarówno elewacja, jak i wnętrze będą bardzo eleganckie. Forma i styl została dostosowana do funkcji obiektu – mówi Artur Szczepaniak, projektant główny.

Wizualizacja Legnicka 60C, źródło: inwestor

Kilka lat temu architekci z AP Szczepaniak uczestniczyli w realizacji projektu Starter I – pierwszych mikroapartamentów w kraju. Od tego czasu zaprojektowali we Wrocławiu jeszcze cztery tego typu budynki. Legnicka 60C jest szóstym takim projektem pracowni, która tylko w ubiegłym roku zdobyła kilka nagród w prestiżowych konkursach architektonicznych.

– Przez kilka ostatnich lat rozwój rynku mikroapartamentów w Polsce przebiegał w szybkim tempie i możemy spodziewać się podobnej dynamiki w kolejnych latach – przewiduje Artur Szczepaniak.

Czytaj także: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl