wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bruksela kupuje 128 autobusów z wrocławskiej fabryki Volvo
Produkowany we Wrocławiu autobus Volvo 7900 Hybrid fot. Volvo
Produkowany we Wrocławiu autobus Volvo 7900 Hybrid

Volvo Buses dostarczy 128 autobusów hybrydowych do Brukseli. Odbiorcą taboru jest STIB-MIVB, czyli brukselska komunikacja publiczna. Autobusy wyprodukowane zostaną we wrocławskiej fabryce Volvo na Swojczycach.

Reklama

To już kolejne duże zamówienie złożone w fabryce przy ul. Mydlanej przez STIB-MIVB. W 2018 roku Bruksela zamówiła tu 90 hybrydowych autobusów, a do 2020 na ulice belgijskiej stolicy dostarczono ich 110.

Podobnie jak przed dwoma laty, tak i tym razem zamówiony został model autobusu Volvo 7900 Hybrid. Autobus wyróżnia się o 30-40 proc. niższym zużyciem paliwa w porównaniu do autobusu napędzanego silnikiem diesla, a także niksą emisją CO2, cząstek stałych i tlenków azotu. Podczas postoju, ruszania i aż do osiągnięcia prędkości 15–20 km/h jest autobusem napędzanym całkowicie energią elektryczną i nie emituje spalin. W miarę wzrostu prędkości uruchamiany jest mały silnik wysokoprężny. 

Produkcja hybrydowych autobusów we Wrocławiu uruchomiona została w 2010 roku. Obecnie Volvo oferuje kilka modeli zelektryfikowanych autobusów, które dostarczane są do wielu europejskich miast. W Polsce autobusy hybrydowe Volvo jeżdżą m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Inowrocławiu, Tarnowskich Górach, Grudziądzu, Jeleniej Górze, czy w Warszawie.

Czytaj również:

128 autobusów dla brukselskiego STIB-MIVB dostarczone zostanie w 2021 r. Zakład produkcyjny na Swojczycach jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl