wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Od 6 do 8 lipca, będziemy gościć we Wrocławiu ekspertów od rozwoju miast i innowacji społecznych z Gdańska, Paryża, Strasburga, Barcelony, Turynu, Mediolanu, Bragi oraz Regionu Skane (Malmö). Ich przyjazd związany jest ze spotkaniem partnerów projektu "BoostINNO - Boosting Social Innovation - projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu URBACT III", do którego Wrocław przystąpił w lutym tego roku.

Reklama

Celem programu jest zwiększenie innowacji społecznej poprzez poprawę zdolności administracji publicznej przy wykorzystaniu partycypacji, otwartej innowacji i przedsiębiorczości.

– Dzięki zorganizowanemu u nas spotkaniu, będziemy mieli okazję zapoznać się z doświadczeniami innych dużych miast europejskich, zarówno tych rozwiniętych, jak i tych, które dążą do tego celu – mówi Marzena Horak, zastępca dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Dla naszego miasta najważniejszym tematem będzie tu ożywienie i przywrócenie dawnego charakteru centrum staromiejskiego, a w szczególności ulicy Świdnickiej, jako jednej z głównych ulic miasta. Natomiast projekt, w którym uczestniczymy, ma nam pomóc w realizacji tego celu wspólnie z mieszkańcami, przedsiębiorcami i sympatykami naszego miasta. Ma on nam również umożliwić pozyskanie środków na działania zmierzające do osiągnięcia tego celu. Będziemy o tym rozmawiać w czwartkowe popołudnie, 7 lipca, w barze „Barbara” przy ul. Świdnickiej.

Projekt „ Boost Inno – Boosting Social Innovation” będzie realizowany do maja 2018 roku.

 fot. Arkadiusz Cichosz

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl