wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. BNY Mellon otwiera nowe biuro we Wrocławiu

Reklama

Firma BNY Mellon, będąca globalnym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usług inwestycyjnych, dokonała oficjalnego otwarcia nowego biura swojego Globalnego Centrum Usług (Global Delivery Centre — GDC) we Wrocławiu.

Przeprowadzka do nowoczesnego biurowca Aquarius Business House na skrzyżowaniu ulicy Swobodnej i Borowskiej stanowi istotną część wartej 20 mln dolarów inwestycji dokonanej przez spółkę BNY Mellon we wrocławskim GDC - w powierzchnię biurową, infrastrukturę i technologię.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka stworzyła 150 miejsc pracy, a obecnie zatrudnia ponad 350 osób. Pracownicy wrocławskiego centrum zajmują wymagające wysokich kwalifikacji stanowiska, głównie w dziedzinie księgowości funduszy i operacji inwestycyjnych. Nowa siedziba o powierzchni 6 tys. mkw może pomieścić ponad 600 pracowników.

- Bardzo się cieszymy z tego, że jesteśmy częścią tego wspaniałego miasta - powiedział Michael Cole-Fontayn. - Nasza nowa siedziba pozwala nam niemal podwoić liczbę zatrudnianych tam pracowników. Wrocław dysponuje wyjątkowo wykwalifikowaną bazą pracowników oraz jednym z najlepszych uniwersytetów w całym kraju. W miarę rozwoju będziemy oferować tutejszym absolwentom i specjalistom nowe możliwości pracy, szkoleń i rozwoju zawodowego. Cały czas prowadzona jest rekrutacja.

- To dzięki naszemu wyjątkowemu wrocławskiemu zespołowi możemy świadczyć wysokiej jakości usługi, z których jesteśmy znani na całym świecie — dodał Martin Ring, dyrektor zarządzający centrum usług BNY Mellon we Wrocławiu. - Czuję się zaszczycony, mogąc pracować z tak wybitnym zespołem, i z optymizmem patrzę w przyszłość. Ogromny wkład w założenie Globalnego Centrum Usług we Wrocławiu, stanowiącego integralną część naszej infrastruktury obsługi klienta, mieli zarówno nasi pracownicy, władze miasta, jak i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Firma BNY Mellon, zatrudniająca ponad 50 tys. osób w 36 krajach, w tym 9 tys. pracowników w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, zajmuje się zarządzaniem aktywami finansowymi klientów oraz ich obsługą na 100 rynkach na całym świecie.

W marcu 2012 r. spółka mianowała Wrocław piątym z sześciu swoich Globalnych Centrów Usług. Pozostałe centra są zlokalizowane w Pittsburghu, w Nowym Jorku, w Manchesterze oraz w Pune i Chennai.BNY Mellon to globalna firma inwestycyjna, która pomaga swoim klientom w zarządzaniu ich aktywami finansowymi oraz w obsłudze tych aktywów podczas całego cyklu życia inwestycji. BNY Mellon działa w 35 krajach i na ponad 100 rynkach, świadcząc usługi finansowe na rzecz instytucji i przedsiębiorstw oraz inwestorów indywidualnych. W połowie 2013 r. wartość aktywów znajdujących się pod nadzorem spółki BNY Mellon lub przez nią administrowanych wynosiła 26,2 biliona dolarów, a wartość aktywów przez nią zarządzanych ― 1,4 biliona dolarów.BNY Mellon to marka korporacyjna firmy Bank of New York Mellon Corporation.

Katarzynka Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl