wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Biurowiec z basenem na dachu

We Wrocławiu powstaje trzeci taki budynek w Polsce

Reklama

Przy ul. Strzegomskiej 138 powstaje biurowiec klasy A, który swoim najemcom będzie oferował nie tylko komfortowe biura, ale również z basen oraz saunę parową, które umiejscowione będą na dachu budynku.Inwestycję prowadzi przedsiębiorstwa Ultranet, które postanowiło rozbudować istniejący już obiekt, oddany do użytku dwa lata temu.

- Zdecydowaliśmy się na realizację tego pomysłu, ponieważ mamy na swoim koncie już dwa podobne projekty. – mówi Maciej Czerkawski, wiceprezes zarządu oraz dyrektor Biura Projektowego Ultranet Sp. z o.o. – Basen na dachu naszego biurowca już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obecnych najemców powierzchni biurowych, a z pewnością przyciągnie nowych klientów. W pewien sposób buduje on pewną aurę ekskluzywności i pozwala poczuć się lepiej wszystkim, którzy będą mogli z niego korzystać.

Na dachu biurowca już teraz znajdują się pomieszczenia rekreacyjne, w których można zagrać w tenis stołowy lub piłkarzyki, a także taras, na którym najemcy często organizują dla swoich pracowników firmowe imprezy integracyjne. Niedługo, poza całorocznym basenem – krytym zimą i otwartym w cieplejszych miesiącach - do dyspozycji najemców będzie również sauna parowa.

Dzięki specjalne wprowadzonym w budynku rozwiązaniom technologiczno-organizacyjnym, możliwe będzie znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych oraz wygodniejsze administrowanie biurowcem. W budynku zastosowano także szereg ekologicznych rozwiązań, m.in. ogrzewanie i chłodzenie pompami ciepła, ponadnormatywną izolacyjność termiczną ścian oraz trzyszybowe okna z kontrolą słoneczną. Z kolei na dachu tej części budynku, która już istnieje, zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Zasili ona częściowo system wentylacyjny, który reguluje temperaturę nawiewanego świeżego powietrza, co w połączeniu z wysokosprawną rekuperacją obniży koszty eksploatacyjne obiektu. Atutem dla użytkowników jest również elastyczna powierzchnia najmu.

Dzięki rozpoczętej w marcu rozbudowie, biurowiec Ultranet podwoi istniejącą kubaturę i docelowo oferował będzie 5 tys. mkw. powierzchni najmu. Do dyspozycji najemców jest również duża część gastronomiczna znajdująca się na dole budynku oraz sala konferencyjna na około 50 osób.- Już teraz jest bardzo duże zainteresowanie tą powierzchnią – twierdzi Maciej Czerkawski. - Część biur w powstającym biurowcu jest już zarezerwowana.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2014 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl