wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Biurowiec West Link oficjalnie otwarty we Wrocławiu
West Link - nowa inwestycja przy ul. Na Ostatnim Groszu fot. materiały prasowe
West Link - nowa inwestycja przy ul. Na Ostatnim Groszu

Echo Investment zakończyło prace na budowie biurowca West Link we Wrocławiu. Przekazano go już nowemu właścicielowi – firmie Globalworth Poland. Z tej okazji odsłonięto także pamiątkową koniczynę – rzeźbę Oskara Zięty.

Reklama

West Link wybudowano przy ul. Na Ostatnim Groszu, ma ponad 14 000 mkw. powierzchni, na którą niebawem swoje siedziby przeniosą firmy Nokia oraz Hilti. Już teraz przed budynkiem można podziwiać rzeźbę autorstwa Oskara Zięty, projektanta i cenionego architekta. To ponad sześciometrowe dzieło, które wykonano charakterystyczną dla tego artysty technologią FiDU, a swoim kształtem nawiązuje do kończyny.

Co ciekawe, nad jej powstaniem pracowało aż 26 osób. Projekt zajął 8 miesięcy i zużyto na niego 1500 kg weneckiej stali i 108 metrów linii spawu.

fot. materiały prasowe

– Biurowce projektujemy nie tylko z myślą o miejscach pracy, ale również jako elementy dobrze zaplanowanej przestrzeni miejskiej. Sposób aranżacji i otoczenie nowoczesnych biurowców mają stymulować kreatywność i sprzyjać nawiązywaniu wzajemnych relacji. Dlatego coraz częściej podejmujemy współpracę z artystami, społecznikami czy lokalnymi organizacjami, którzy pomagają nam atrakcyjnie wyeksponować najciekawsze cechy i funkcje budynku oraz jego otoczenia – mówi Rafał Mazurczak.

Utalentowany artysta i architekt

Członek zarządu Echo Investment dodaje: West Link to nasz kolejny biurowy sukces we Wrocławiu. Jesteśmy dumni z tego, że udało się tu stworzyć niezwykłą rzeźbę Oskara Zięty, niezwykle utalentowanego artysty i architekta.

fot. materiały prasowe

Laureat licznych nagród, którego prace znajdują się w kolekcjach m.in.: Badisches Landmuseum w Karlsruhe, Museum w Zurychu, Pinakotece w Monachium czy Centrum Pompidou w Paryżu nie krył swojego zadowolenia.

– Mam nadzieję, że to początek szerszej współpracy, bowiem warto inwestować w przestrzeń wokół budynków biurowych. Wydaje mi się, że Wrocław staje się miastem otwartym na takie aktywności, co z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze postrzeganie tego miejsca – dodaje architekt. 

14 000 mkw. powierzchni biurowej i 200 mkw. usługowej

West Link poza 14 000 mkw. powierzchni biurowej dysponuje także 200 mkw. przestrzeni usługowej i jest w całości wynajęty przez wspomniane firmy Nokię i Hilti. W biurowcu powstanie także dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym oraz kantyna. Inwestycja w maju tego roku trafiła do portfela spółki Globalworth Poland. 

– Cieszymy się bardzo, że takie inwestycje jak West Link powstają we Wrocławiu. Trzeba podkreślić, że dzięki takim realizacjom nasze miasto jest postrzegane na świecie jako miejsce przyjazne inwestorom. Z tego tytułu zdobywamy nagrody i przyciągamy nowe firmy z Polski i zza granicy – mówi Karolina Grzyb, dyrektor centrum wsparcia biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

fot. materiały prasowe

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast Echo angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje. Tworzy miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl