wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pin Park – nowy biurowiec w dawnym Pafawagu
wizualizacja: biurowiec – Pin Park źródło: inwestor
wizualizacja: biurowiec – Pin Park

Nowy biurowiec – Pin Park stanie we wrocławskim centrum biznesowym przy ulicy Fabrycznej.

Reklama

Projekt został podzielony na odrębne budynki, realizowane etapowo. Budowa pierwszego rozpocznie się na przełomie II i III kwartału 2017 roku.

– Ziemia przeznaczona pod inwestycję jest terenem poprzemysłowym. Przed laty znajdowała się tu fabryka wagonów Pafawag. Obecnie obszar ten nie jest używany – wyjaśnia Agnieszka Szczepaniak, architekt z pracowni AP Szczepaniak.

Nowa inwestycja przy ul. Fabrycznej składa się z trzech budynków, każdy po osiem kondygnacji nadziemnych o powierzchni ok. 2400 mkw. Inwestycja będzie przypominać mikromiasteczko wyposażone w szereg dodatkowych usług, takich jak: pralnia, klub fitness, sklep spożywczy, drogeria, kawiarnia, restauracja i wiele innych. Ciekawa jest także propozycja dewelopera dotycząca uruchomienia tzw. PinBusa, który ma dowozić pracowników do pobliskiej stacji kolejowej oraz pętli tramwajowej przy ul. Robotniczej (bus ma funkcjonować do czasu oddania linii tramwajowej na Nowy Dwór).

Inwestycję, na zlecenie poznańskiego dewelopera – firmy Probuild, przygotowali architekci z wrocławskiej pracowni architektonicznej AP Szczepaniak.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl