wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Green Day otwarty
Reklama

Green Day to nowoczesny kompleks biurowy klasy A. Usytuowany został w centrum Wrocławia, tuż obok Ostrowa Tumskiego, przy skrzyżowaniu ulic Szczytnickiej oraz Wyszyńskiego.

Łączna powierzchnia najmu w budynku wynosi prawie 16 tys. mkw.. Użytkownicy obiektu będą mieli do dyspozycji ponad 220 miejsc parkingowych. Problemem nie będzie również dojeżdżanie do pracy rowerem. Specjalnie dla wielbicieli dwóch kółek powstał parking dla rowerów oraz przebieralnie z prysznicami.

Green Day powstał zgodnie z zasadami „zielonego budownictwa” i jest certyfikowany w systemie oceny budynków zrównoważonych LEED .

Przestrzeń biurowa, w całości została wynajęta przez Credit Suisse.

- W ostatnim czasie Wrocław słynie z dynamicznego rozwoju obiektów komercyjnych - mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia. – Obecnie mamy tu ponad pół miliona mkw nowoczesnych powierzchni biurowych. Green Day to kolejny dobry projekt. Jesteśmy dumni również z tego, że zaprojektował go wrocławski architekt. Myślę, że będzie on ikoną nowoczesnej architektury Wrocławia. Cieszy nas również, że Credit Suisse chciał w naszym mieście stworzyć centrum, który nie tylko tworzy wiele miejsc pracy, ale także czyni ze stolicy Dolnego Śląska miejsce słynące z usług opartych na wiedzy.

Credit Suisse Center of Excellence zatrudnia w stolicy Dolnego Śląska ponad 2,5 tys. osób. Tylko w 2013 r. Credit Suisse we Wrocławiu podpisało umowy o pracę z ponad tysiącem pracowników. Od momentu powstania w roku 2007 centrum usług stało się jednym z wiodących pracodawców na Dolnym Śląsku w sektorze bankowości i finansów.

- Przeprowadzka do budynku Green Day jest dowodem rozwoju Center of Excellence, a także długoterminowego zaangażowania Credit Suisse we Wrocławiu – twierdzi Arthur Baenziger, Managing Director Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu.

Zielony biurowiec został zaprojektowany przez Maćków Pracownia Projektowa.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl