wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Billy theArtist – malarz znany ze swoich performanceów gościł we Wrocławiu. źródło: organizatorzy
Billy theArtist – malarz znany ze swoich performanceów gościł we Wrocławiu.

Billy theArtist – malarz znany ze swoich performanceów gościł we Wrocławiu.

Reklama

Billy theArtist na żywo tworzy swoje dzieła w różnych miejscach świata, przy pomocy muzyki i towarzyszącej mu publiki. 16 marca 2018 roku zaprezentował swój pokaz w salonie Kartell – Rosenthal, przy pl. T. Kościuszki 3.

Billy the Artist jest twórcą o międzynarodowej sławie, a jego pracowania artystyczna mieści się w East Village w Nowym Jorku. Prace BTA znajdują się w wielu renomowanych galeriach i muzeach, a jako projektant współpracował ze słynnymi producentami na całym świecie jak: Toyota, Lamborghini, Puma, Sony czy Microsoft. Jego murale prezentowano w ramach Art Basel Miami w Las Vegas i na Brodway’u, a o jego twórczości pisały takie tytuły jak Elle, Vanity Fair, Vouge, The New York Times i Rolling Stone.

Głośnym wydarzeniem była światowa premiera Swatcha na weneckim placu św. Marka z udziałem Billeg. 30 000 widzów uczestniczyło wówczas w tworzeniu muralu jego autorstwa o wymiarach 9 x 12 m, który powstał w czasie trwania Venice Biennale zapewniając artyście światowy rozgłos.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl