wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rozmawiali o lokalnym biznesie w Międzyborzu. Kolejna odsłona „Bez Mikro Nie Nie Ma Makro”

Jak rozwinąć swój biznes i skorzystać przy tym z możliwości oferowanych przez wrocławskie instytucje – o tym wszystkim rozmawiali przedsiębiorcy z Międzyborza z przedstawicielami Wrocławskiego Parku Technologicznego, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska. Wszystko to podczas drugiego w tym roku spotkania odbywającego się w ramach projektu „Bez Mikro Nie Ma Makro”.

Reklama

„Bez Mikro Nie Ma Makro” – to projekt zainicjowany przez Wrocławski Park Technologiczny. W jego ramach zrealizowano już m.in. konkursy promujące wspieranie lokalnych firm, utworzono bazę informacji o mikroprzedsiębiorczości i przeprowadzono akcję Wrocławski Rzemieślnik.

Od kwietnia 2023 r. WPT, wspólnie z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławska, rozpoczęło organizację cyklu spotkań z mikroprzedsiębiorcami z gmin położonych w pobliżu stolicy Dolnego Śląska. Ich celem jest promowanie i wzmacnianie firm prowadzących działalność na terenie Aglomeracji Wrocławskiej. 

Małe firmy mogą liczyć na wartość dodaną

W tym roku przedstawiciele WPT, ARAW oraz Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska spotkali się już z właścicielami małych firm ze Żmigrodu. Tym razem spotkanie w ramach projektu „Bez Mikro Nie Ma Makro” odbyło się w Międzyborzu.

Są to rozmowy o tym, jak duże inwestycje w regionie dźwigają małe firmy, ale też o tym, jak te najmniejsze przedsiębiorstwa potrafią budować cały ekosystem biznesu, nauki, a przede wszystkim mieszkańców. Dzięki temu, że Aglomeracja Wrocławska tak pięknie się rozwija, mogą oni z tego uzyskać wartość dodaną.
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Szansa na zdobycie kolejnych rynków

Według Jarosława Głowackiego, burmistrza Międzyborza, takie spotkania mogą pomóc przedsiębiorcom z jego miasta i gminy zaistnieć na rynku wrocławskim, ale też w promocji lokalnych firm w innych rejonach Polski i za jej granicami.

Część naszych przedsiębiorców prowadzi współpracę z firmami z Unii Europejskiej, ale w bardzo ograniczonych korytarzach dystrybucji. Natomiast wykorzystanie potencjału Aglomeracji Wrocławskiej da im szansę szybciej wejść na ten rynek bez ogromnych nakładów finansowych i wielu lat budowania ścieżek dostępu.
Jarosław Głowacki

Podzielili się wiedzą, opowiedzieli o możliwościach rozwoju

Przedstawiciele lokalnego biznesu z Międzyborza wysłuchali prezentacji o możliwościach rozwoju, jakie stwarza aglomeracja wrocławska, prowadzili rozmowy w kuluarach oraz uczestniczyli w szkoleniu na temat networkingu i komunikacji,

Chcemy wspierać takie gminy jak Międzybórz w stworzeniu mechanizmów, które pomagają najmniejszym firmom. Oczywiście wielkie inwestycje są ważne, ale jako samorządy powinniśmy zaangażować się we wspieranie mikroprzedsiębiorczości. Dlatego chcemy dzielić się naszą wiedzą i możliwościami.
Maciej Potocki, prezes WPT

Według prezesa WPT rozwój małych firm może pomóc w małych gminach zatrzymać odpływ młodych przedsiębiorczych ludzi przed ucieczką do dużych miast i dzięki temu pomóc w ich rozwoju gospodarczym.

Międzybórz był już ósmą gminą, w której odbyło się spotkanie w ramach projektu „Bez Mikro Nie Ma Makro”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl