wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Będą rekompensaty za niesprzedane chryzantemy
Będą rekompensaty za niesprzedane chryzantemy

Sprzedawcy chryzantem, którzy z powodu nagłego zamknięcia cmentarzy, nie mieli możliwości ich sprzedania, mają szanse na pomoc finansową. Aby ją otrzymać, do 6 listopada 2020 r. muszą złożyć w tym celu wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Reklama

Posiadacz chryzantem ma szansę otrzymać 20 zł za chryzantemę doniczkową i po 3 zł za kwiaty cięte. Pieniądze zostaną wypłacone do 31 grudnia 2020 r.

Na państwową pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-19. Pomoc będzie udzielana posiadaczom co najmniej 50 sztuk chryzantem doniczkowych lub 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości, według stanu na dzień złożenia wniosku.

Konieczne złożenie wniosku

Wsparcie finansowe przyznawane będzie na podstawie prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku, który posiadacz chryzantem powinien złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. Należy to zrobić na formularzu udostępnionym przez Agencję.

Wnioski można przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać pocztą. Dokumenty można także dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji lub złożyć osobiście, o ile w danej jednostce istnieje taka możliwość. 

W przypadku składania wniosku poprzez platformę ePUAP, wnioski należy składać poprzez skrzynkę podawczą biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. 

Za datę złożenia wniosku będzie uważana data jego nadania na poczcie, przesłania go za pomocą platformy ePUAP, umieszczenia we wrzutni lub złożonia w kancelarii biura powiatowego.

Kwiaty dla samorządów i instytucji

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza na swojej stronie internetowej informację o możliwości odbioru chryzantem przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego lub inne instytucje publiczne. Mogą one zgłaszać taki zamiar do 12 listopada 2020 r. do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce preferowanego odbioru chryzantem. Należy to zrobić na formularzu udostępnionym przez Agencję.

Kierownik biura powiatowego Agencji, po otrzymaniu zgłoszenia, wskazuje miejsce odbioru chryzantem oraz informuje posiadacza chryzantem o zamiarze odbioru jego chryzantem przez organizację pozarządową, jednostkę samorządu terytorialnego lub inną instytucję publiczną.Więcej informacji: w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i w oddziałach regionalnych ARiMR oraz pod numerem bezpłatnej infolinii – tel. 800-38-00-84.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl