wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. BalansPL, czyli jak budować równowagę w świecie biznesu
BalansPL, czyli jak budować równowagę w świecie biznesu źródło: organizatorzy

We Wrocławiu powstała fundacja BalansPL, która zamierza aktywnie wspierać działania na rzecz równych szans kobiet i mężczyzn w świecie biznesu. To społecznie ważne oraz korzystne dla firm i organizacji.

Reklama

– Badania Międzynarodowego Funduszu Walutowego wskazują, że zniesienie barier dla kobiet w środowisku zawodowym podnosi wzrost gospodarczy i zwiększa produktywność. Co ciekawe, przynosi także wzrost zarobków mężczyzn działających w bardziej zrównoważonym środowisku biznesowym – podkreśla Marta Klimowicz, prezeska BalansPL i jednocześnie Head of Growth we wrocławskiej firmie Monterail. – Według danych MFW zmniejszenie luki pomiędzy zatrudnieniem kobiet i mężczyzn może przyczynić się do wzrostu PKB kraju nawet  o 35 procent – dodaje Klimowicz.    

Społeczna inicjatywa dla kobiet

BalansPL istnieje od 2018 roku. Najpierw jako społeczna inicjatywa, której zadaniem było sprawienie, by na konferencjach biznesowych występowało więcej specjalistek z różnych dziedzin. W tym celu stworzono listę ponad 400 ekspertek dostępną dla organizatorów wydarzeń związanych z technologią czy przedsiębiorczością. W przedsięwzięcie zaangażowali się także panowie.

– Wspólnie zebraliśmy specjalistki z różnych dziedzin, od cyberbezpieczeństwa, przez syntezę chemiczną i sztuczną inteligencję po e-marketing. Ekspertki występowały podczas konferencji branżowych, brały udział w warsztatach czy spotkaniach networkingowych. Pokazaliśmy, że zwiększenie reprezentacji kobiet w wydarzeniach biznesowych jest możliwe. Teraz chcemy pójść krok dalej – mówi Marta Klimowicz.

Polityka pro-równościowa w biznesie

BalansPL od niedawna stał się fundacją i teraz zamierza szerzej promować politykę pro-równościową w biznesie. Już 5 grudnia zorganizuje we Wrocławiu debatę na temat narzędzi wspierających równowagę szans kobiet i mężczyzn w firmach oraz innych organizacjach.  Poza debatą odbędą się także warsztaty, których celem będzie zebranie najlepszych praktyk i pomysłów w tym zakresie.

– Chcemy stworzyć tzw. "Balance Box", zawierający co najmniej pięć narzędzi służących wyrównywaniu szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Będzie to służyć w dalszej perspektywie zmianie sytuacji zatrudnianych kobiet, ich rosnącemu dostępowi do stanowisk zarządczych, co spowoduje zwiększenie ilości kobiet-ekspertek w debacie publicznej – mówi Marta Klimowicz.  

Debata w Fabryce Sensu

Debata organizowane przez BalansPL odbędzie się 5 grudnia w Fabryce Sensu przy ul. Benedykta Polaka 21. Początek o godz. 17:00. Rejestracja na wydarzenie: https://evenea.pl/event/balance-box. Warsztaty BalansPL wsparł Urząd Marszałkowski poprzez program Dolnośląskich Małych Grantów.

źródło: mat. prasowy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl