wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Atos rozwija swoją działalność i wchodzi na nowe rynki

Redakcja www.wroclaw.pl,

Reklama

Atos jest międzynarodową firmą z branży usług informatycznych. Firma osiąga roczne przychody na poziomie 8, 8 mld EUR i zatrudnia 77 tys. pracowników w 47 krajach.

W Polsce firma istnieje od 2000 roku i posiada biura w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Gdańsku. Zatrudnia w nich ponad 2 tys. osób.

Spółka zajmuje się przede wszystkim integracją systemów IT, a także zarządzaniem infrastrukturą IT, outsourcingiem, w tym usługami przetwarzania znacznych wolumenów danych (HTTS) oraz doradztwem.

Atos jest wyłącznym światowym partnerem IT Igrzysk Olimpijskich od 2002 (Salt Lake City) aż do 2016 roku (Rio de Janeiro).

We wrześniu firma postanowiła bardzo mocno rozszerzyć działalność wrocławskiego oddziału. Częścią struktury organizacyjnej wrocławskiej spółki- córki stał się słowacki Atos SI Solution Local Factory. Obecnie 80-osobowy konsultancki zespół pracowników wspiera projekty głównie dla klientów Atosa w Austrii i Niemczech. Następnym etapem procesu rozszerzania działań wrocławskiego oddziału jest włączenie z dniem 1 października 2013 r kolejnej grupy konsultantów z Czech, pracujących dotychczas w projektach nearshoring’owych, czyli wsparcia głównie dla Niemiec i Szwajcarii. Nowy zespół SI GDC EUR będzie liczyć ponad 350 pracowników. Kolejnymi etapami będzie rozszerzanie zakresu odpowiedzialności oddziału o kolejne kraje Europy Centralno-Wschodniej oraz wzmacnianie potencjału ludzkiego wspierającego realizację projektów Atos również na polskim rynku.

Ze względu na rozszerzeniu swojej działalność wrocławski oddział zmienił również nazwę z SI GDC Wrocław (GDC W) na SI GDC Europe (GDC EUR). Dyrektorem został mianowany Piotr Krzysztofik, od lat rozwijający centrum we Wrocławiu. - Zmiany, jakie wprowadzamy w naszej organizacji oraz rozwój, jaki planujemy wspiera budowanie gospodarki opartej na wiedzy. Atos Global Delivery Center Europe realizując od 2000 r. lokalnie biznes na poziomie międzynarodowym jest jednym z pionierów takich działań we Wrocławiu. Pracownicy naszego centrum niejednokrotnie realizowali prestiżowe projekty, np. od 6 lat obsługujemy IT dla Komisji Unii Europejskiej. Poza krajami Beneluksu kluczowymi partnerami są dla nas również Niemcy, Austria, czy Wielka Brytania. Inwestujemy w lokalny rynek, i jesteśmy dumni z tego, że również dzięki nam Wrocław jest miejscem coraz bardziej rozpoznawalnym na informatycznej mapie Europy. Stając się obecnie odpowiedzialnym za koordynację dostarczania projektów i serwisów IT z krajów Europy Centralno-Wschodniej udowadniamy, że jakość i kompetencje, jakie prezentujemy są zauważalne w skali światowej - powiedział Piotr Krzysztofik, Head of SI Global Delivery Center Europe.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl