wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
uczestnicy mistrzostw źródło: organizatorzy
uczestnicy mistrzostw

W piątek i czwartek, 27-28.10.2017 r., studenci z całej Polski zmierzą się w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ). Mistrzostwa odbędą się w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego i są eliminacjami do przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu w Pekinie.

Reklama

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, to krajowa odmiana konkursu ICPC (The ACM International Collegiate Programming Contest), który jest najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem informatycznym na świecie i jest uznawany za Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym.

Najważniejsze zawody w Polsce dla studentów informatyki

Mistrzostwa mają formę rywalizacji w rozwiązywaniu zadań algorytmiczno-programistycznych. W czasie sobotnich pięciogodzinnych rozgrywek, każda z 43 trzyosobowych drużyn zmierzy się z 12 zadaniami, które będą na żywo oceniane.

Próby rozwiązania zadań podejmą się także inne grupy – swoje drużyny składające się z profesjonalnych programistów wystawiło 6 firm z branży IT wspierających AMPPZ oraz 10 zespołów licealistów wyłonionych w drodze Spontanicznego Konkursu Informatycznego.

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym są już 22. edycją wydarzenia.

Najlepsze drużyny będą reprezentować swoje uczelnie i Polskę na Mistrzostwach Centralnej Europy, które w tym roku odbywają się w chorwackim Zagrzebiu w terminie 17-19 listopada 2017. To będzie już ostatni etap eliminacji do najbardziej prestiżowego konkurs programistycznego na świecie –The ACM International Collegiate Programming Contest, który zaplanowano na kwiecień 2018 r. w Pekinie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl