wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym 2016
Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym 2016

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ) odbędą się 28-29 października 2016 r., w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. AMPPZ to krajowa odmiana konkursu ICPC (The ACM International Collegiate Programming Contest), który jest najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem informatycznym na świecie i jest uznawany za Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym.

Reklama

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, to najważniejsze zawody w Polsce dla studentów informatyki.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

Szkolenia / Warsztaty
Termin od 28 października 2016 do 29 października 2016

Miejsce Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego

Zobacz

– Zawody są trudne, stanowią duże wyzwanie intelektualne, motywują studentów do pracy, dzięki której wspaniale rozwijają umiejętności analitycznego myślenia, tworzenia szybkich algorytmów oraz szybkiej i bezbłędnej ich implementacji. To są umiejętności, które chcemy w studentach rozwijać i których oczekują od nich globalni pracodawcy – mówi prof. Krzysztof Loryś z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Najlepsi ze studentów będą reprezentować swoje uczelnie i Polskę na Mistrzostwach Centralnej Europy, w tym roku odbywają się w Zagrzebiu (18-20 listopada 2016 r.) i Mistrzostwach Świata, które obędą się w USA (20-25 maja 2017 r.).

Uczestnicy AMPPZ w 2015 r., fot. organizatorzy

AMPPZ to konkurs zespołowy

Każdy zespół składa się z trzech studentów reprezentujących tę samą uczelnię. Podczas zawodów każda trzyosobowa drużyna ma do dyspozycji jeden komputer, pięć godzin czasu i od 8 do 12 zadań algorytmiczno-programistycznych do rozwiązania. Z drużynami akademickimi będą rywalizować drużyny firm.

Sponsorami tegorocznej edycji są: PKO BP – partner strategiczny, Facebook, Google, Axit, Nokia, Capgemini, Ten Square Games, oraz partnerzy – ARAW i PKO Fundacja.

– Wrocław jest jednym z wiodących ośrodków branży IT w Polsce, a ARAW od wielu lat wspiera współpracę pomiędzy uczelniami oraz zagranicznymi i polskimi firmami informatycznymi, które prowadzą działalności w naszym mieście. Wspólnie z władzami Instytutu Informatyki udało nam się wypromować tegoroczną edycję mistrzostw wśród przedstawicieli biznesu i pozyskać znakomite grono sponsorów, w tym globalne marki, największych wrocławskich pracodawców IT, jak i wiodące polskie podmioty – mówi Łukasz Czajkowski, dyr. Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Uczestnicy AMPPZ w 2015 r., fot. organizatorzy

Drużyny akademickie kontra zawodowcy

W tym roku, po raz drugi w historii z drużynami akademickimi będą rywalizować drużyny firm sponsorujących. Będą poza konkursem, ale w tym samym czasie i rozwiązać mają te same zadania co drużyny akademickie. W składach drużyn sponsorskich są laureaci olimpiady informatycznej, uczestnicy AMPPZ sprzed kilku lat i finaliści mistrzostw Europy i świata.

Wiadomo, że poza konkursem wystartuje także dziesięć drużyn licealnych. Zostały one wyłonione na podstawie wyników Spontanicznego Konkursu Informatycznego(SKI), który odbył się na początku października. Zgodnie z oczekiwaniami na AMPPZ zakwalifikowały się reprezentacje najlepszych liceów ogólnokształcących z Polski. Z Wrocławia będzie to reprezentacja XIV LO, z Dolnego Śląska I LO z Legnicy. Link do SKI – tutaj.

Podczas zawodów odbędzie się także sesja wykładów, na której prelegentami będą pracownicy firm sponsorskich. Podczas imprezy będzie szansa na rozmowę o ewentualnej pracy z przedstawicielami m.in. Google i Facebooka.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl