wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Jeśli zależy ci na tym, aby twoje dziecko dowiedziało się więcej na temat przedsiębiorczości i zasad ekonomii, zapisz je na kolejną edycję Akademii Młodego Ekonomisty na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Zapisy ruszają już 7 września 2016 r.

Reklama

Akademia Młodego Ekonomisty to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej organizowany  od prawie dziewięciu lat. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży i zachęcanie jej do bliższego zainteresowania się zagadnieniami ekonomicznymi. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

– Znaczenie wiedzy finansowej we współczesnym świecie zwiększa się, dlatego konieczna jest edukacja ekonomiczna od najmłodszych lat – mówi dr Iwona Czerska, opiekun AME we Wrocławiu. –Równie ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, a także umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych. Są to kompetencje, które powinniśmy rozwijać już u gimnazjalistów.

Nauka i zabawa

Spotkania AME mają charakter interaktywny i realizowane są w formule nauki poprzez zabawę. Pierwsza część – teoretyczna, czyli wykłady – prowadzona jest przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów współpracujących z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Z kolei w drugiej części – praktycznej – każdy uczestnik ma szansę wcielić się w rolę kierownika projektu, negocjatora czy inwestora giełdowego. W nadchodzącej edycji przewidziano zajęcia z zakresu zarządzania projektami, wahań koniunktury gospodarczej, finansowania działalności przedsiębiorstwa, a także autoprezentacji. Semestr zajęć składa się z sześciu spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne.

Zajęcia w ramach Akademii Młodego Ekonomisty odbywają się w siedmiu ośrodkach akademickich: na Uniwersytetach Ekonomicznych we Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu oraz na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie w Białymstoku, Uniwersytecie Szczecińskim, a także w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Indeks dla każdego

Akademicki charakter nadaje projektowi nie tylko fakt, że zajęcia odbywają się na publicznych uczelniach, ale także to, że każdy młody student otrzymuje indeks, w którym jest odnotowywana jego obecność wykładach. Uczestnicy, którzy na ostatnich zajęciach przystąpią do rozwiązywania testu wiedzy ekonomicznej, mają szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród i otrzymanie dyplomu laureata AME. Zaliczenie semestru uzyskują wszyscy studenci, który wezmą udział w co najmniej czterech spotkaniach.

Dodatkową wartością projektu są równoległe zajęcia dla rodziców i opiekunów młodzieży.
Ich tematyka dotyczy w dużej mierze wychowania i kształtowania kompetencji społecznych oraz postaw przedsiębiorczych u młodzieży. Patronat honorowy nad AME sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu Akademii Młodego Ekonomisty, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie www.gimversity.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl