wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławianki mogą zostać Kobietami Biznesu 2017

Małgorzata Wieliczko , Redakcja www.wroclaw.pl,
Patrycja Wizińska-Socha i Agata Brucko-Stępkowska mat. prasowe
Patrycja Wizińska-Socha i Agata Brucko-Stępkowska

Agata Brucko-Stępkowska, założycielka i prezes Futuro Finance, oraz dr Patrycja Wizińska-Socha, prezes i współzałożycielka telemedycznego Nestmedic, mają szansę na tytuł Kobiety Biznesu 2017. Obie panie z Wrocławia znalazły się w gronie 10 topowych menedżerek w plebiscycie „Pulsu Biznesu”. O zwycięstwie decydują internauci – zagłosuj na wrocławianki!

Reklama

– Tegoroczne kandydatki do tytułu „Kobiety Biznesu 2017” tworzą niezwykle mocną i zróżnicowaną stawkę. Zarządzane przez nie firmy to niemal kompletny przekrój polskiej gospodarki: od usług finansowych, przez pomysł stoczniowy, kosmetyczny, ochronę zdrowia, aż po biznesowy hit ostatnich lat – startupy – mówi Tomasz Siemieniec, redaktor naczelny „Pulsu Biznesu”.

Szansę na zwycięstwo mają dwie wrocławianki:

Nie tylko biznes

Agata Bucko-Stępkowska do pozycji jednego z liderów na rynku doradztwa finansowego doszła, pokonując wszystkie szczeble biznesowej drabiny. Siedem lat temu jej firma była małym przedsiębiorstwem z wielką wizją. Dzisiaj ma dwie siedziby w stolicy Dolnego Śląska, otwiera oddziały w miastach wojewódzkich, zatrudnia ponad 210 osób.

Nasza kandydatka do tytułu „Kobiety Biznesu 2017” ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień gospodarczych i społecznych. W 2014 r. w konkursie magazynu „Businesswoman & Life” została laureatką w kategorii „Lider branży finansowej”, kilkukrotnie była też doceniana w rankingach „Perły Polskiego Biznesu” oraz „Who is Who – Najważniejsze osobowości branży finansowej”, i to jako jedyna kobieta w tym zestawieniu.

– Bardzo się cieszę z wyróżnienia i obecności w tak cenionym gronie nominowanych kobiet. Jestem przekonana, że staniemy się inspiracją dla kolejnych zastępów menedżerek, których cały czas przybywa – mówi Agata Brucko-Stępkowska, która odnosi sukcesy nie tylko na polu zawodowym. Niedawno została bowiem mianowana Ambasadorem Biznesowym Polskiej Akcji Humanitarnej. Jej zadaniem jest promowanie działania PAH w świecie biznesu i pozyskiwanie nowych partnerów, dzięki którym działania charytatywne będzie można prowadzić na jeszcze większą skalę. Przedsiębiorczą wrocławiankę można także pochwalić za założenie Fundacji Czynów Szlachetnych.

Z myślą o kobietach

Dr Patrycja Wizińska-Socha z wykształcenia jest biotechnologiem farmaceutycznym, absolwentką Politechniki Wrocławskiej. Lubi wyzwania, a to przed którym stoi obecnie, jest niebagatelne. Nestmedic, po debiucie na New Connect, pracuje nad globalną komercjalizacją systemu Pregnabit i opracowaniem kolejnych generacji urządzeń telemedycznych. Szanse? Dość powiedzieć, że magazyn MIT Technology Review nadał Patrycji Wizińskiej-Sosze honorowy tytuł „Innovator Under 35 in Poland” oraz specjalne wyróżnienie „Innovator of the Year 2016”.

Pregnabit to kompleksowe rozwiązanie telemedyczne, które łączy nowoczesną technologię z zakresu inżynierii biomedycznej i elektroniki z profesjonalną usługą medyczną, świadczoną poza ograniczeniami czasu i miejsca. Ten telemedyczny system, składający się z medycznego urządzenia do zdalnego monitoringu KTG kobiet ciężarnych, wyprzedza konkurencyjne urządzenia dzięki zastosowaniu serii innowacyjnych rozwiązań. Kolejnym elementem systemu jest platforma informatyczna, umożliwiająca świadczenie usługi zdalnej analizy zapisów KTG przez Medyczne Centrum Telemonitoringu. 

Zagłosuj w internecie! 

Poświęcając tylko chwilę, można sprawić, że reprezentantka Wrocławia stanie się Kobietą Biznesu 2017. Wystarczy oddać swój głos na stronie internetowej – do 26 listopada włącznie. Czy Agata Brucko-Stępkowska zostanie zwyciężczynią plebiscytu, okaże się podczas gali 100 Kobiet Biznesu, która odbędzie się 13 grudnia br.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl