wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. 90 mln zł na pożyczki dla przedsiębiorców
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Mali i średni przedsiębiorcy z Dolnego Śląska, którzy mają w planie nowe inwestycje, a dotychczas brakowało im na to pieniędzy, teraz będą mogli je zrealizować.

Reklama

Ruszył właśnie projekt niskooprocentowanych pożyczek „Inwestycje, Innowacje, Energetyka”, który ma wzmocnić konkurencyjność firm na lokalnym rynku oraz ich zdolność do rozszerzenia działalności o nowe produkty. Dzięki temu do dolnośląskich firm trafi łącznie 90 mln zł.

Będą to niskooprocentowane pożyczki – maksymalnie 3-4 proc. Nie przewidziano także prowizji, ani żadnych dodatkowych opłat. To szansa dla firm, których nie stać na znacznie droższe kredyty bankowe.

Projekt zakłada, że ze wsparcia skorzysta min. 540 dolnośląskich przedsiębiorców. Pożyczki mają pomóc im sfinansować przedsięwzięcia umożliwiające rozwój i rozbudowę firmy oraz zwiększenie zastosowania innowacji.

– Dzięki nim możliwe będzie przeprowadzenie planowanych inwestycji, zakup sprzętu produkcyjnego i rozszerzenie oferty rynkowej – twierdzi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Maksymalna wartość pożyczki to 500 tys. zł. Środki na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, w ramach działania 1.5. - Rozwój produktów i usług w sektorze MŚP.  

– To kolejna transza środków europejskich dla dolnośląskich firm – mówi Renata Granowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. – Każde przedsiębiorstwo z naszego województwa będzie miało możliwość uzyskać środki na podjęcie działań rozwojowych i dokonywać inwestycji w swoim przedsiębiorstwie.

Projekt „Inwestycje, Innowacje, Energetyka” został uruchomiony przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który wybrał pięciu pośredników finansowych, którzy będą bezpośrednio udzielać wsparcia przedsiębiorcom. Zostali nimi: Polska Fundacja Przedsiębiorczości,  Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A i trzy konsorcja - Fundusz Regionu Wałbrzyskiego  i Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. , ECDF S.A. i Mega Sonic S.A. oraz Agencja Rozwoju Regionalnego AGROREG S.A. wraz z Sudeckim Stowarzyszeniem Inicjatyw Gospodarczych. Produkt, jaki będą oferować, to pożyczka rozwojowa.

Aktualna lista pośredników oferujących instrumenty finansowe z wykorzystaniem funduszy unijnych znajduje się na stronie www.rpo.bgk.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl