wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianie wśród najbardziej kreatywnych w biznesie 2019
Gala finałowa rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie fot. Beata Kościuczy
Gala finałowa rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

Naukowcy, specjaliści i przedsiębiorcy z Wrocławia zostali wyróżnieni w Rankingu Najbardziej Kreatywni w Biznesie według redakcji magazynu „Brief”.

Reklama

Znamy laureatów 9. edycji Rankingu Najbardziej Kreatywni w Biznesie 2019. Wybór finałowej 50-ki należał do kapituły złożonej ze specjalistów, przedsiębiorców, ludzi mediów i biznesu.

– Jak we wszystkich edycjach, wśród laureatów 50 Najbardziej Kreatywnych znaleźli się przedstawiciele różnych branż: IT, nowych technologii, marketingu, HR, edukacji, ochrony zdrowia, finansów, biotechnologicznej oraz inicjatywy społeczne – podkreślają przedstawiciele magazynu „Brief”.

Wrocławianie w Rankingu Najbardziej Kreatywni w Biznesie 2019

Mateusz Juszczak, Radosław Nowosielski oraz Mateusz Rulewicz, spółka Laparo

Drugie miejsce w rankingu zajęli: Mateusz Juszczak, Radosław Nowosielski oraz Mateusz Rulewicz z Laparo Sp. z o.o. Wrocławska firma tworzy symulatory medyczne m.in. dla chirurgów, ginekologów i urologów, pozwalające na doskonalenie umiejętności przez lekarzy. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.

LAPARO Medical Simulators na Międzynarodowym Kongresie EAES, źródło: Laparo

Martyna Sztaba, Syntoil

Trzecie miejsce zajęła Martyna Sztaba z Syntoil — wrocławskiej firmy, która produkuje i sprzedaje instalacje do przetwarzania zużytych opon i odpadów gumowych na komercyjne produkty. Jak twierdzą przedstawiciele spółki rynek, na którym mogliby operować jest bardzo duży. Tylko w USA produkuje się 490 mln opon rocznie, z czego tylko minimalną część można przetworzyć. Gdyby użyć rozwiązania wrocławian, ten odsetek zostałby znacznie zwiększony. Z korzyścią dla środowiska i dla biznesu.

Martyna Sztaba (w środku) reprezentowała Syntoil w Amsterdamie, źródło: materiał prasowy

W maju br. Syntoil zajął drugie miejsce w globalnym konkursie Chivas Venture i jednocześnie trzecie w głosowaniu internautów. Dla wrocławskiego startupu to wielki, międzynarodowy sukces.

Czytaj także: Syntoil zwycięzcą polskiej edycji Chivas Venture

Pełna lista 9 edycji Rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl