wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Superbrands 2019 dla 3M i Viscoplastu
3M we Wrocławiu źródło: 3M
3M we Wrocławiu

Marki 3M i Viscoplast wyróżnione prestiżowym tytułem Superbrands 2019.

Reklama

3M nagrodzono w kategorii przemysł chemiczny, natomiast Viscoplast w zdrowie – artykuły higieniczne. O przyznaniu tytułu decydują m.in. takie kryteria, jak rozpoznawalność.

Tytuł Superbrands 2019 to nagroda przyznawana dla najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce, które cieszą się zaufaniem klientów. W tegorocznej edycji największego niezależnego badania siły marek w Polsce, przeprowadzonego na zlecenie Superbrands, po raz kolejny konsumenci wyróżnili Viscoplast i 3M. Najwyższe oceny w kategorii zdrowie – artykuły higieniczne zdobyła marka Viscoplast, na którą składają się samoprzylepne materiały opatrunkowe pierwszej pomocy, adresowane na rynek szpitalny, apteczny oraz detaliczny oraz produkty wspierające proces leczenia ran.

Plastry i opatrunki marki 3M Viscoplast charakteryzują się bardzo dobrym przyleganiem do skóry, odpornością na działanie wody, wysoką trwałością, chronią ranę przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi. W asortymencie Viscoplast znajdują się zestawy plastrów pierwszej pomocy dla dorosłych i dzieci, plastry i opatrunki dla osób aktywnych, plastry na stopę, opatrunki okulistyczne, materiały opatrunkowe oraz profesjonalne opatrunki i paski do zamykania ran.

3M w kategorii przemysł chemiczny

Konsumenci także po raz kolejny docenili 3M, które otrzymało nagrodę w kategorii przemysł chemiczny za opracowywanie oraz wdrażanie nowatorskich i autorskich rozwiązań, które rewolucjonizują rynek w Polsce.

– Nagroda Superbrands to dla nas wyjątkowe wyróżnienie. W tegorocznej edycji otrzymaliśmy wyróżnienie dla Viscoplast oraz dla całej marki 3M. To dla nas ważny moment, ponieważ od samego początku naszej działalności korzystamy z osiągnięć naukowych, by móc wprowadzać przełomowe rozwiązania mające realny wpływ na jakość życia wszystkich odbiorców – mówi Justyna Bielewicz, Strategy, Brand & Communication Leader 3M East Europe Region. – To dowód zaufania, jakim darzą nasze produkty konsumenci oraz potwierdzenie, że nasze starania i budowanie silnej pozycji marek jest doceniane – dodaje.

Superbrands

Nagrody Superbrands przyznawane są na świecie od ponad dwudziestu lat, a w Polsce od dwunastu. Co roku badanie obejmuje prawie 2000 marek konsumenckich i jest realizowane metodą CAWI na próbie ponad 10 tysięcy respondentów przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia. Badanie dopełnione jest głosowaniem ekspertów w dziedzinie marketingu, badań, strategii, brandingu, reklamy i PR, wchodzących w skład Rady Marek. O przyznaniu tytułu Superbrands decydują połączone wyniki niezależnego badania konsumenckiego oraz wyniki głosowania członków Rady Marek.

W marcu br. 3M Wrocław po raz kolejny zostało wyróżnione za pozytywny wpływ na rozwój rynku pracy w regionie Dolnego Śląska. Tym razem w ręce firmy trafiło wyróżnienie „Pracodawca Roku” w Industry Awards 2019.

3M we Wrocławiu

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing, zajmującym się sprzedażą i produkcją. W 2016 r. 3M w Polsce obchodziła 25-lecie działalności na polskim rynku. W ciągu tego czasu firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD. 3M w Polsce posiada dziś 4 ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3 tys. pracowników i oferuje około 10 tys. produktów w ramach 5 grup biznesowych: ochrona zdrowia, produkty konsumenckie, bezpieczeństwo i grafika, przemysł, elektronika i energetyka.

Centrala firmy mieści się w Kajetanach k. Warszawy. Od 2013 r. we Wrocławiu działa nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń, w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a we wrześniu 2017 r. Centrum Szkoleniowe 3M.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl