wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. W czasie pandemii 3M pomaga we Wrocławiu

3M angażuje się w pomoc potrzebującym – głównie we Wrocławiu, gdzie skoncentrowana jest większość inicjatyw firmy. Alain Simonnet, Managing Director 3M w Polsce podkreśla, że biskie relacje z lokalnymi społecznościami od lat są dla nich ważne szczególnie we Wrocławiu, gdzie mieści się ich SuperHub. – W obliczu pandemii COVID-19 każdy z nas stanął przed nowymi wyzwaniami, które szczególnie silnie wpłynęły na życie osób najbardziej potrzebujących. W tej trudnej sytuacji ważne jest, aby okazywać sobie życzliwość i solidarność, dzięki czemu czas izolacji społecznej stanie się łatwiejszy. Projekty, w które się zaangażowaliśmy są tego wyrazem oraz pozwalają w realny sposób tu i teraz poprawić jakość życia konkretnych osób – podkreśla Alain Simonnet.

Wsparcie dla Banku Żywności

Firma 3M wsparła Bank Żywności we Wrocławiu, który otrzymał darowiznę w wysokości 5 tys. USD z fundacji 3Mgives.

– Dzięki temu wielu potrzebujących, którzy na skutek pandemii koronawirusa nie mają obecnie środków finansowych na zakup żywności, nie będzie musiało martwić się o ich pozyskanie – najpotrzebniejsze artykuły spożywcze otrzymają bowiem bezpłatnie – dodaje przedstawiciele koncernu.

Ponadto, 3M przekazało Bankowi Żywności – 15 tys. papierowych kartonów – pozwoli to na dystrybucję żywności bezpośrednio do osób potrzebujących, zapewniając im bezpieczeństwo i otrzymanie niezbędnej pomocy bez wychodzenia z domu.

Pomoc dla domów dziecka

3M po raz kolejny pomaga Domowi Dziecka w Jaszkotlu. Wśród wcześniejszych działań firmy na rzecz tego ośrodka znalazły się remont placu zabaw oraz przekazanie do użytku busa. Na początku tego roku 3M przekazało placówce darowiznę pieniężną na remont sali zabaw, aby mogła być w pełni przystosowana dla podopiecznych ośrodka – dzieci poruszających się na wózkach. Nowa, wyremontowana i odpowiednio wyposażona sala wewnątrz budynku zostanie przekazana Domowi Dziecka w Jaszkotlu przez 3M w Dniu Dziecka – 1 czerwca 2020 roku.

Edukacja zdalna – razem damy radę

Przedstawiciele firmy zwracają uwagę, że w związku z zamknięciem szkół ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce, uczniowie i ich rodzice stanęli przed trudnym wyzwaniem: edukacją zdalną. Konieczność przestawienia się na ten tryb spowodowała szereg problemów organizacyjnych, takich jak np. brak odpowiedniego sprzętu u części rodzin, a co za tym idzie, niemożność uczestnictwa w zdalnych lekcjach.

Ta trudność pojawiła się w Szkole Podstawowej nr 8 we Wrocławiu, którą 3M wspiera od lat. W związku z tym firma zdecydowała się przekazać placówce laptopy, zapewniając tym samym możliwość edukacji w systemie zdalnym tym uczniom, którzy wcześniej nie mieli w domach komputerów.

Zaczytane 3M

Kolejną inicjatywą 3M, związaną z edukacją dzieci, jest akcja „Zaczytane 3M”, która objęła swoim zasięgiem wszystkich pracowników firmy w Polsce. Akcja polega na tym, że pracownicy poszczególnych lokalnych oddziałów 3M czytają bajki dla dzieci. Codziennie o godzinie 12.00 pracownicy przez 20 minut czytają bajki, które są nagrywane, a następnie udostępniane pracownikom. Inicjatywa wystartowała 4 maja i od tego czasu ponad dwieście dzieci wysłuchało opowieści czytanych przez zaangażowanych pracowników.

3M we Wrocławiu

3M Poland Sp. z o.o. jest firmą technologiczno-produkcyjną będącą oddziałem międzynarodowego koncernu 3M. Przedsiębiorstwo działa na polskim rynku od 29 lat, w trakcie których zainwestowało ponad 500 mln USD. Firma oferuje szereg różnorodnych produktów, które m.in. usprawniają codzienną pracę specjalistów, poprawiają standardy bezpieczeństwa w miejscu pracy, ograniczają ryzyko wystąpienia infekcji, wspierają proces leczenia, podnoszą komfort życia w domu, a nawet są wykorzystywane w przemyśle kosmicznym.

Czytaj także:

3M posiada obecnie 4 ośrodki produkcyjne w naszym kraju: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce. 3M zatrudnia w Polsce ponad 4,5 tys. pracowników i oferuje około 12 tys. produktów w ramach 4 grup biznesowych: Bezpieczeństwo i przemysł, Transport i elektronika, Ochrona zdrowia oraz Produkty konsumenckie. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k. Warszawy. Od 2013 r. we Wrocławiu działa nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń, w której firma prezentuje nowe technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. We wrześniu 2017 r. z kolei otwarto Centrum Szkoleniowe 3M we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl