wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. 3M i Wrocławski Park Technologiczny łączą siły
fot. technologpark.pl

Wrocławski Park Technologiczny nawiązał współpracę z firmą 3M, globalnym liderem innowacji. Celem porozumienia jest wymiana wiedzy, ale też angażowanie wrocławskich przedsiębiorstw w opracowywanie innowacyjnych rozwiązań m.in. dla przemysłu 4.0.

Reklama

3M w Polsce od lat koncentruje swoje działania we Wrocławiu, współpracując z lokalnym przemysłem, uczelniami oraz wspierając rozwój gospodarczy regionu. To tutaj zlokalizowany jest SuperHub 3M – największe centrum produkcyjne firmy w Europie, w którym wytwarzane jest ponad 12 000 produktów. We Wrocławiu działa też Centrum R&D, gdzie powstają innowacje 3M wykorzystywane zarównano w nowych produktach, jak też służące unowocześnianiu procesów w zakładach produkcyjnych firmy.

Teraz w wyniku podpisanego porozumienia pomiędzy 3M Wroclaw oraz Wrocławskim Parkiem Technologicznym obydwie instytucje podjęły współpracę, której elementem będzie dzielenie się doświadczeniami, dostęp do wiedzy, ale także współpraca przy innowacyjnych projektach o zasięgu lokalnym i globalnym.

fot. technologpark.pl

– 3M od rozpoczęcia swojej działalności w Polsce współdziała z lokalnymi partnerami, angażuje się w nowatorskie inicjatywy oraz inspiruje młodych naukowców. Rozpoczęcie współpracy z Wrocławskim Parkiem Technologicznym jest kolejnym krokiem wspierającym rozwój innowacji w regionie i na świecie. Dzięki kooperacji pomiędzy 3M i firmami działającymi w WPT, obie strony będą miały możliwość wymiany wiedzy, ale też współpracy przy realnych, innowacyjnych projektach, których efekty znajdą zastosowanie w naszym wrocławskim SuperHub-ie produkcyjnym – mówi Anthony Crawford, dyrektor zarządzający operacją produkcyjną 3M w Polsce i w Regionie Europy Wschodniej.

WPT skupia ponad 220 firm

Wrocławski Park Technologiczny to przestrzeń i społeczność skupiająca ponad 220 firm, zajmujących się wszelkimi dziedzinami technologii oraz nauki – od biotechnologii, chemii i farmacji, przez IT, automatykę, robotykę, elektronikę oraz energetykę. WPT realizuje nie tylko wsparcie koncepcyjne dla biznesu, ale ma również swój udział w stale powiększającym się sektorze przemysłu kreatywnego i dysponuje dwoma inkubatorami przedsiębiorczości.

– W WPT, parku technologicznym gromadzącym największą ilość firm w kraju, stawiamy na kompleksowe wsparcie technologicznego biznesu. Partnerstwo z 3M z pewnością pozwoli nam na tworzenie proinnowacyjnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. Działającym u nas przedsiębiorstwom będziemy przedstawiać nowe możliwości rozwoju poprzez realizację projektów, do których partnerów poszukiwać będzie 3M. Kooperacja z prestiżową, międzynarodową firmą z pewnością pozwoli im na zdobycie nowych doświadczeń, wyznaczających dalszą ścieżkę rozwoju. Cieszymy się, na nadchodzącą współpracę, w ramach której będziemy mogli podzielić się naszym potencjałem, w tym specjalistycznym know-how z zakresu rozwoju i wdrażania innowacji – podsumowuje Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl