wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Miliony na koncie Bioavlee
Zespół Bioavlee materiał prasowy
Zespół Bioavlee

Biotechnologiczne Bioavlee podpisało umowę o dofinansowaniu swojego projektu w wysokości ponad 2 mln zł. Wrocławska firma pracuje nad przełomową metodą identyfikacji mikrobiologicznej m.in. dla branży kosmetycznej. W marcu br. zaprezentują swoje produkty na ArabLab 2019 w Dubaju, największych na świecie targach poświęconych najnowszym odkryciom w nauce i technologii.

Reklama

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca (DIP) pozytywnie oceniła wniosek złożony przez Bioavlee o przyznanie unijnego wsparcia i zdecydowała się na podpisanie umowy z wrocławską spółką. Kwota dofinansowania wynosi ponad 2 mln 300 tys. zł i pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego. Innowacyjna technologia, nad którą pracuje Bioavlee pozwala na identyfikację mikroorganizmów z blisko 98% skutecznością. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu autorskiej metody dyfrakcji laserowej, która może mieć zastosowanie m.in. w branży kosmetycznej.

– Uzyskane dofinansowanie pozwoli nam ukończyć prace nad technologią, która zredefiniuje standardy w biotechnologii wprowadzając automatyzację, wcześniej manualnych i czasochłonnych, procesów laboratoryjnych – mówi Michał Wronecki, prezes Bioavlee.

Umowa z DIP jest drugim źródłem dofinansowania, które Bioavlee zdobyło w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. We wrześniu 2018 r. DFR Inwestycyjny podpisał z Bioavlee umowę inwestycyjną. Na jej mocy spółka córka Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju zainwestowała 2 mln zł w Bioavlee, wchodząc jednocześnie do grona akcjonariuszy startupu.

Zespół Bioalvee, źródło: materiał prasowy

W marcu br. Bioalvee zaprezentuje swoje produkty na ArabLab 2019 w Dubaju. Są to największe targi poświęcone najnowszym odkryciom w świecie nauki i technologii, które łączą dziesiątki tysięcy nabywców z rynków rozwijających się, takich jak Bliski Wschód i Afryka, subkontynentu indyjskiego, a także Chin i Azji.

Doceniają wrocławski Bioavlee

Potencjał autorskiej technologii Bioavlee dostrzegli także polscy i międzynarodowi eksperci MIT Enterprise Forum Poland, jednego z największych w Polsce akceleratorów dla startupów technologicznych. Spośród ponad 100 firm, aplikujących do programu, Bioavlee otrzymało jedną z głównych nagród i weźmie udział w Bootcampie w Bostonie.

– Wyjazd do USA otwiera kolejne drzwi nie tylko dla naszej technologii identyfikacji mikroorganizmów, ale także dla komercjalizacji naszych produktów na globalnym rynku kosmetycznym – podkreśla Michał Wronecki.

Bioavlee znalazł się wśród laureatów 8. edycji Rankingu Najbardziej Kreatywni w Biznesie 2018.

Bioavlee to wrocławska, innowacyjna spółka biotechnologiczna (powstała w 2014 r.), działająca w obszarze diagnostyki laboratoryjnej IVD (in vitro diagnostics). Technologia Bioavlee zapewnia automatyzację procesu identyfikacji mikroorganizmów, który zwłaszcza w przemyśle kosmetycznym odbywa się w oparciu o manualne i czasochłonne metody mikrobiologiczne. Dzięki autorskim patentom i konstrukcjom, Bioavlee redefiniuje sposób identyfikacji mikroorganizmów i sprawia, że praca w laboratoriach staje się dokładniejsza, szybsza, tańsza i prostsza.

Spółka opracowała robota diagnostycznego Bioavlee. Wrocławski wynalazek ma m.in. przyczynić się do skutecznej farmakoterapii i zmniejszenia problemu profilaktycznego podawania antybiotyków zwierzętom.

Czytaj także: Wrocławski wynalazek pomoże lekarzom

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl