Przebudowa terenów sportowych przy SOSW we Wrocławiu

Nowe boiska, skocznia oraz dodatkowe oświetlenie powstaną przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 10. Będzie to kolejny etap rozbudowy placówki przy ul. Parkowej we Wrocławiu. 

  • SOSW przy ul. Parkowej, źródło: ZIM


Po wyłonieniu wykonawcy na przebudowę budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, miasto rozstrzygnęło kolejny przetarg, tym razem na rozbudowę części sportowej Ośrodka. To oznacza, że w przyszłym roku wychowankowie placówki przy ul. Parkowej będą mogli korzystać z nowych boisk i skoczni.

– Powstanie wielofunkcyjne boisko do koszykówki i siatkówki oraz osobne do piłki nożnej. Dzięki nim dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami będzie mogła bezpiecznie rozwijać się ruchowo, grając w gry zespołowe na nowych obiektach. Poza tym będzie również skocznia, do skoków w dal. Zamontujemy też piłkochwyty oraz nowe oświetlenie – mówi Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Rozbudowa części sportowej placówki kosztować będzie ok. 1 mln złotych. Wykonawca na realizcję zadania będzie miał 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.

źródło: ZIM

Przypomnijmy, w czerwcu miasto rozstrzygnęło przetarg na rozbudowę budynku SOSW przy ul. Parkowej. W ramach inwestycji, która kosztować będzie blisko 7 mln złotych, powstaną m.in.: nowe sale lekcyjne, świetlice, szatnie, toalety oraz wózkownia. Po rozbudowie powierzchnia użytkowa Ośrodka wyniesie ponad 6 273 mkw.Zgłoś uwagę