4. Przebudowa SOSW nr 10 we Wrocławiu. Kolejny etapy prac

Kończy się budowa sportowej części Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 we Wrocławiu. Wkrótce ruszą też kolejne prace przy remoncie i rozbudowie budynku placówki.

Czytaj też:Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę SOSW przy ul. Parkowej

Obecnie przy Ośrodku trwają ostatnie prace przy budowie wielofunkcyjnych boisk do koszykówki i siatkówki oraz osobnego do piłki nożnej. Na ukończeniu jest też budowa skoczni, do skoków w dal.

– Dzięki nim dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z SOSW nr 10 będzie mogła bezpiecznie rozwijać się ruchowo, grając w gry zespołowe na nowych obiektach. Wierzymy, że spełnią one ich oczekiwania – mówi Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu – Rozbudowa części sportowej placówki kosztować będzie ok. 1 mln złotych – dodaje.

Rozbudowa SOSW przy ul. Parkowej, źródło: ZIM

Niebawem rozpocznie się kolejny etap prac przy przebudowie istniejącego budynku placówki SOSW przy ul. Parkowej. Prowadzony jest on równolegle z jego rozbudową.

– Szykujemy się tutaj do kolejnych prac remontowych, m.in.: do wymiany instalacji elektrycznych w całym budynku, na wszystkich kondygnacjach. Także do  kompleksowej przebudowy i remontu bloku żywienia, jak i do wykonania robót remontowych, tj.: naprawy tynków, gzymsu, parapetów, obróbek blacharskich i kominów – wymienia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Przypomnijmy, w czerwcu 2020 r. miasto rozstrzygnęło przetarg na rozbudowę budynku SOSW przy ul. Parkowej. W rozbudowanej części ośrodka powstanie: 7 nowych sal lekcyjnych, 2 świetlice, sala do muzykoterapii, mała sala gimnastyczna z zapleczem szatniowym, gabinety dla psychologów oraz innych specjalistów, toalety, wózkownia i szatnie. Powstanną też nowe zjazdy, nowe wyjazdy, chodniki oraz ciągi piesze i parking.

Rozbudowa budynku placówki przy ul. Parkowej, źródło: ZIM

– Nowa 3-kondygnacyjna część budynku, poprzez korytarz, połączona będzie z istniejącą już częścią ośrodka. Dodatkowo dostęp na wszystkie poziomy budynku, w tym do piwnic możliwy będzie dzięki windzie – wymienia Bartosz Nowak.

Cała inwestycja kosztować będzie blisko 7 mln złotych i zakończy się w czerwcu 2021 r. Po rozbudowie powierzchnia użytkowa Ośrodka wyniesie ponad 6 273 mkw.