Na majówkę pociągiem - promocyjne oferty

Przewoźnicy kolejowi zachęcają do podróży na majówkę pociągami. Przygotowali dodatkowe połączenia i wydłużają terminy biletów turystycznych i weekendowych na cały długi weekend.


Przed nami długi majowy weekend. Przewoźnicy kolejowi kuszą promocjami i zachęcają do podróży pociągiem.

Wydłużone bilety na cały długi weekend

Koleje Dolnośląskie wydłużają czas obowiązywania popularnej oferty „Weekend z KD”, dzięki której można podróżować od piątku (godz. 18:00) aż do poniedziałku (godz. 6:00) bez ograniczeń za jedyne 35 zł. W pierwszych dniach maja promocyjna oferta będzie obowiązywać już od wtorku (30.04), godz. 18 aż do poniedziałku (06.05), godz 6:00. To pięć pełnych dni nielimitowanych podróży pociągami Kolei Dolnośląskich. Oferta obowiązuje na wszystkich liniach, do pierwszej stacji za granicą: Harrachov, Lichkov, Forst, Görlitz oraz Královec i Meziměstí. Z okazji wydłużonej oferty cena nie ulega zmianie.

Co ważne, z końcem kwietnia wracają również popularne połączenia pogranicza polsko-czeskiego do Skalnego Miasta w Adršpach (linia D28) oraz Trutnova (D26). Pierwsze pociągi Kolei Dolnośląskich ruszą na lubiane przez turystów trasy w sobotę, 27 kwietnia.

Dodatkowo z okazji majówki, wydłużony na tych samych zasadach co „Weekend z KD” zostanie również Bilet Zintegrowany Gmin Gór Sowich. Obowiązuje w pociągach Kolei Dolnośląskich w komunikacji krajowej (z wyłączeniem połączeń „Pociąg do Kultury” i „KD Specjal”) oraz w autobusach ZKM Bielawa. Koszt biletu to 40 zł.

PolRegio z biletem turystycznym

Ofertę weekendową „Turystyczny bilet” wydłuża także PolRegio (Przewozy Regionalne). Będzie on obowiązywał od 30 kwietnia do 6 maja. Dzięki temu pociągami spod znaku PolRegio będzie można podróżować po całej Polsce w promocyjnej cenie. Bilety sprzedawane są w dwóch wariantach cenowych, 39 zł na same kursy PolRegio oraz za 45 zł, rozszerzony na innych, wybranych przewoźników kolejowych. Szczegóły na stronie internetowej polregio.pl.

Intercity wzmacnia kursy

PKP Intercity na długi majowy weekend zapowiada wzmocnienie kursowania w szczytach przewozowych. W czasie majówki zaplanowano dodatkowe kursy pociągów:

  • TLK Korsarz: Kraków – Katowice – Kołobrzeg / Ustka
  • TLK Delfin: Łódź Fabr. – Warszawa – Łeba / Hel
  • IC Słowacki i IC Karkonosze z Białegostoku przez Warszawę do Jeleniej Góry w relacji wydłużonej  do Szklarskiej
  • TLK Karpaty z Gdyni oraz TLK Malinowski z Warszawy do Krynicy
  • IC Oscypek z Warszawy do Chabówki przez Żywiec, Suchą Besk. (obsługa Podhala)
  • IC Wisła oraz IC Soła z Warszawy odpowiednio do Wisły i Zwardonia (już od 20.04)
  • TLK Lazur z Łodzi Fabr. do Gdyni. 

W okresie majówki warto pamiętać też o biletach promocyjnych w ofercie Intercity (Bilet weekendowy, Bilet weekendowy MAX, Razem w Polskę Standard i Komfort).

Wybierając np. bilet weekendowy za 81 zł można korzystać z przejazdów dowolnymi pociągami TLK i IC w drugiej klasie. Z Biletem weekendowym MAX można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity za 164 zł. Razem w Polskę Standard i Komfort to wspólna oferta POLREGIO i PKP Intercity. Natomiast z biletem Razem w Polskę Komfort za 189 zł można podróżować w wagonach drugiej klasy wszystkich krajowych pociągów PKP Intercity (EIP, EIC, IC i TLK) oraz POLREGIO (R, IR).Zgłoś uwagę