„Słownik polsko@polski” wraca po wakacjach

„Słownik polsko@polski” – program telewizyjny poświęcony polszczyźnie ma jednego głównego aktora – to oczywiście prof. Jan Miodek, tegoroczny Honorowy Obywatel Wrocławia, a mimo to audycja ta potrafi wciągnąć, jak dobry film akcji. Już 23 sierpnia – pierwsze po wakacjach nagrania nowych odcinków „Słownika…”. Możesz tam być!

 • Udział w programie, książka z autografem, rozmowa i zdjęcie z prof. Miodkiem

  Udział w programie, książka z autografem, rozmowa i zdjęcie z prof. Miodkiem (fot. realizatorzy)

 • Ostatnie przygotowania przed nagraniem kolejnego odcinka

  Ostatnie przygotowania przed nagraniem kolejnego odcinka (fot. realizatorzy)

 • „Słownik polsko@polski z Miodkiem” z dedykacją Profesora - fantastyczny bonus dla widzów

  „Słownik polsko@polski z Miodkiem” z dedykacją Profesora - fantastyczny bonus dla widzów (fot. realizatorzy)


Prof. Jan Miodek – jak zwykle z charakterystyczną dla siebie swadą i w sposób przystępny – omawia najczęstsze błędy językowe oraz na gorąco odpowiada rodakom na pytania i rozwiewa wątpliwości co do używania polszczyzny na co dzień, zwłaszcza w jej mówionej wersji, odwołując się również często do języka gazet, ogłoszeń czy reklam itp. Dzięki wykorzystaniu łączności internetowej „Słownik polsko@polski” jest rzeczywiście multimedialny i interaktywny – bo to ukłon w stronę Polonii – czyli widzów i słuchaczy z zagranicy, którzy wspólnie z prowadzącą program rozprawiają np. na temat zmian, jakie zachodzą we współczesnym języku polskim. Fachowym komentatorem poruszanych kwestii jest oczywiście dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Jan Miodek.

Nagranie kolejnego programu odbędzie się 23 sierpnia o godz. 11.00 w Bibliotece Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego w gmachu głównym Uniwersytetu (emisja 6 września w TVP Polonia o godz. 17.00). Każdy może zostać zaproszony na widownię (szczególnie mile widziani obcokrajowcy!), a dodatkowo otrzymać książkę „Słownik polsko@polski z Miodkiem” z dedykacją Profesora, a nawet uwiecznić się na zdjęciu z prof. Miodkiem – pod jednym wszakże warunkiem. Trzeba przystąpić do naszego konkursu.

Podaj poprawne wersje poniższych wyrażeń, a znajdziesz się w gronie czytelników, wśród których rozlosujemy 12 miejsc na widowni „Słownika polsko@polskiego”. W treści e-maila prosimy podać koniecznie: imię, nazwisko i numer telefonu. Na odpowiedzi czekamy do 11 sierpnia włącznie. W celu odebrania nagrody, z laureatami naszego konkursu skontaktują się realizatorzy programu.

Jak powinno brzmieć poprawnie:

 •  kontynuować dalej
 • pełny komplet
 • uznać jako
 • ciężko wyczuć
 • z dużej litery
  KONKURS ZAKOŃCZONY! 

 

mw

Zgłoś uwagę