Prezes MPK walczy z mową nienawiści

Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK zgłosił na policję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Ma to związek z pojawiającymi się na różnych forach dyskusyjnych atakami agresji słownej, nawołującej wręcz do przemocy fizycznej, wobec pracowników MPK Wrocław. 

  • - każdy wpis zawierający mowę nienawiści, nawołujący do przemocy wobec naszych pracowników i ich rodzin, będzie zgłaszany do odpowiednich organów - napisał w oświadczeniu Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. fot.ilustracyjne


OŚWIADCZENIE PREZESA ZARZĄDU MPK WROCŁAW WS. MOWY NIENAWIŚCI 

W nawiązaniu do komentarzy internautów pod artykułami na portalu gazetawroclawska.pl informuję, że każdy wpis zawierający mowę nienawiści, nawołujący do przemocy wobec naszych pracowników i ich rodzin, będzie zgłaszany do odpowiednich organów. Właściwe służby zajmą się ustaleniem autorów gróźb wobec naszych pracowników.

Zdaję sobie sprawę, że w MPK nie zawsze i nie wszystko funkcjonuje idealnie. Jako zespół dokładamy wszelkich możliwych starań, aby komunikacja miejska była bezpieczna, wygodna i sprawna. Jesteśmy otwarci na krytykę. Szczególnie te konstruktywne głosy przyczyniają się do budujących dyskusji, z których wynikają pozytywne zmiany. Niemniej, nie możemy tolerować mowy nienawiści.

Jednocześnie, oczekuję od moderatorów forów internetowych większej czujności i natychmiastowego usuwania wpisów zawierających groźby karalne.

Zawsze z całą stanowczością będę bronić dobrego imienia i bezpieczeństwa naszych pracowników i ich najbliższych. 

Krzysztof Balawejder, Prezes Zarządu MPK Wrocław

Chodzi m.in. o takie wpisy na forum jednej z lokalnych gazet.

Zgłoś mowę nienawiści! 

Widzisz nienawistne napisy i symbole na obiektach przestrzeni miejskiej? Zgłoś je! Możesz to zrobić korzystając ze specjalnego formularza bądź wysyłając na anonimowy adres e-mail smn@wcrs.wroclaw.pl zdjęcia naklejek, plakatów, napisów, symboli, które propagują nienawiść, wraz z podaniem lokalizacji.Zgłoś uwagę