Prezes wrocławskiej spółki nagrodzony przez polskich pracodawców

Organizacja Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej już po raz 15. przyznała prestiżowe nagrody Wektorów wybitnym przedstawicielom medycyny, nauki i biznesu.


W tym roku wśród laureatów znalazł się  założyciel i prezes wrocławskiej firmy AB - Andrzej Przybyło. Został on nagrodzony za stworzenie największego w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutora sprzętu IT i sukces finansowy spółki.

- Znaleźć się w gronie tak wybitnych laureatów to zaszczyt i powód do dumy – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A. – Przyznana nagroda Wektora 2015 jest dla mnie zwieńczeniem obchodzonych w ubiegłym roku 25 lat istnienia i budowania wspólnie z moimi pracownikami firmy AB.

Andrzej Przybyło znalazł się w gronie 10 laureatów Wektora 2015, wybranych przez kapitułę złożoną z ponad stu dotychczasowych laureatów nagrody. Tegoroczną dziesiątkę wybrano spośród ponad 50 kandydatów.

Pracodawcy RP to największa w Polsce organizacja biznesowa, która zrzesza ponad 10 tys. firm. Od 2002 r. przyznaje nagrody Wektora honorujące wybitnych przedsiębiorców, menedżerów, ludzi nauki, firmy oraz instytucje, które swoją działalnością w różnych dziedzinach gospodarki i życia społecznego przyczyniają się do tworzenia korzystnego klimatu dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

AB to wrocławska firma

Powstała na początku lat 90, kiedy to jej główną działalność stanowiły usługi dla sektora MSP. W 2006 r. spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2007 r. AB S.A. dokonała zakupu 100 proc. akcji ATComputers Holding a.s. – grupy spółek działających w branży IT w Czechach i na Słowacji.

Dziś Grupa AB to największy, pod względem wielkości obrotów oraz liczby klientów, dystrybutor IT i elektroniki użytkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka prowadząca bezpośrednią działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji jest strategicznym partnerem dystrybucyjnym dla większości światowych producentów nowych technologii, sprzedając ich produkty do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Obok dystrybucji sprzętu IT, Grupa AB prowadzi również sprzedaż hurtową elektroniki użytkowej, artykułów RTV-AGD i zabawek. W stałej ofercie firmy znajduje się ponad 70 tys. produktów przeszło 700 marek z całego świata. Spółka AB zatrudnia obecnie około 500 osób, natomiast załoga całej grupy kapitałowej liczy sobie około 1 tys. pracowników.Zgłoś uwagę