Premiery kinowe 25 maja

Hitem tego tygodnia będzie oczywiście nowy film z universum Gwiezdnych Wojen (o młodości Hana Solo), choć warto też zauważyć dwa ciepłe filmy o seniorach – komedię i obyczajowy. Kasia Smutniak zagrała we włoskim „Made in Italy”, a animka „Futrzaki ruszają na ratunek” to zabawna opowieść o zwierzakach, które kochają wolność.

  • Kadr z filmu „Ella i John”


1. Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Sci fi / Przygodowy
Termin od 24 maja 2018 do 31 maja 2018

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Wprawdzie krytycy kręcą nosem na Aldena Ehrenreicha w roli młodego Hana Solo (że za bardzo wahający się i mający niewiele wspólnego z późniejszym rozrabiaką granym przez Harrisona Forda w legendarnej trylogii), a wielu fanów Gwiezdnych Wojen zastanawia się, jak dalece rozbudowane zostanie universium bohaterów i ich osobnych historii. W superprodukcjach liczy się jednak zysk i przywoływanie emocji, więc nawet w tym filmie poczuje się klimat znany z dawnych produkcji spod znaku GW.

2. Pozycja obowiązkowa

Pozycja obowiązkowa

Pozycja obowiązkowa

Komedia / Inne
Termin od 24 maja 2018 do 31 maja 2018

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Były już komedie dla dwudziestolatek, czterdziestolat, teraz swoją szansę mają siedemdziesięciolatki (choć Jane Fondzie stuknęła już osiemdziesiątka!). Oto cztery przyjaciółki chciałyby, aby w ich życiu pojawił się mężczyzna, ale nie na siłę. Los jest szczodry i atrakcyjnych panów w podobnym wieku bohaterkom nie skąpi.  Szkoda tylko, że niemal po wszystkich aktorkach widać ingerencje chirurga plastycznego i wytężoną pracę stylistki. Tak atrakcyjnie i szczupło wygląda tylko promil emerytek. Może nie trzeba było konkurować z młodzieżą, tylko pozwolić sobie na naturalność.  

3. Ella i John

Ella i John

Ella i John

Dramat / Inne
Termin od 25 maja 2018 do 31 maja 2018

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Piękny film o małżeństwie, godnym starzeniu się wśród kochających ludzi i miłości do przygody. Ella i John, jako emeryci, odbywają podróż swoim kamperem zaglądając do pięknych i dziwnych zakątków. Po drodze muszą zmierzyć się z jego postępującą chorobą.

4. Made in Italy

Made in Italy

Made in Italy

Komedia / Dramat
Termin od 25 maja 2018 do 31 maja 2018

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Polska modelka i aktorka Kasia Smutniak we włoskim filmie, który nie jest może przełomowym dziełem kinematografii słonecznego kraju, ale znacznie lepszą propozycją niż wiele amerykańskich filmów o tym, że w pewnym momencie warto zmienić swoje życie. Wtedy mamy szansę odkryć wszystko na nowo i jeszcze bardziej docenimy to, co mamy.

5. Futrzaki ruszają na ratunek

Futrzaki ruszają na ratunek (dubbing)

Futrzaki ruszają na ratunek (dubbing)

Animacja / Inne
Termin od 25 maja 2018 do 31 maja 2018

Miejsce Helios Magnolia Park

Zobacz

Maksiu i Bobo to dwa futrzaki. Pierwszy jest kotem, drugi bobrem. W wyniku zbiegu okoliczności zamieszkują razem. Sublokatorka do najłatwiejszych nie należy, ale futrzaki zewrą szeregi, kiedy trzeba będzie pomóc innym zwierzętom.Zgłoś uwagę