Posadzą drzewa w podziękowaniu za dobre serce wrocławian

Gdy okazało się, że cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych, wrocławianie postanowili pomóc sprzedawcom kwiatów i postanowili kupić je do swoich ogrodów i na balkony. W podziękowaniu za to, Zarząd Zieleni Miejskiej zasadzi dziś w Parku Skowronim trzy drzewa

 

  • fot. Joanna Leja


Po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy (od 31 października do 2 listopada) sprzedawcy kwiatów i zniczy zostali z ogromnymi ilościami chryzantem, które były hodowane na tę okazję już od wiosny.

Zanim jeszcze premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wesprze tych przedsiębiorców, wielu mieszkańców Wrocławia zaczęło na własną rękę organizować pomoc. Ruszyli pod cmentarze, aby kupić kwiaty, którymi mogli ozdobić swoje ogrody lub balkony.

 
 

DZIĘKUJEMY‼️ Trzy drzewa za paragony na chryzantemy, post z 31.10... Nie ma paragonów, choć nasz post już pierwszego...

Opublikowany przez Zielony Wrocław Wtorek, 3 listopada 2020

W nagrodę własne drzewo

Aby jeszcze bardziej rozpowszechnić tę szczytną ideę, Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił konkurs na profilu Zielony Wrocław na Facebooku i postanowił nagrodzić mieszkańców najbardziej solidarnych z kwiaciarzami. Nagrodzone miały zostać trzy osoby, które pokażą najwyższy rachunek za chryzantemy. Specjalnie dla każdej z nich zaplanowano zasadzenie dedykowanego drzewa (podobnie, jak w akcji Wrośnij we Wrocław). Na drzewo swojego imienia mogła liczyć również osoba, która pochwali się najładniejszą kompozycją z tymi kwiatami. 

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wrocławianie zupełnie bezinteresownie kupili bardzo dużo kwiatów i nikt nawet nie pochwalił się paragonem. W związku z tym, 4 listopada br. w Parku Skowronim zostaną posadzone trzy graby.

Dla osoby, która zostanie nagrodzona za fotografię najładniejszej aranżacji z chryzantem, drzewo zostanie posadzone pod koniec listopada po uzgodnieniu z osobą wyróżnioną.Zgłoś uwagę