Porozmawiaj o bezpieczeństwie

Policjanci spotkają się z mieszkańcami osiedla Grabiszyn-Grabiszynek

  • debata o bezpieczeństwie

    Podczas debaty policjanci rozmawiają z mieszkańcami o potencjalnych niebezpieczeństwach np. o tzw. oszustwach „na wnuczka”(fot. Bartosz Senderek)

  • debata o bezpieczeństwie

    Kolejna debata o bezpieczeństwie odbędzie się 10 stycznia, kolejną zaplanowano na 10 lutego (fot. Bartosz Senderek)


W piątek, 10 stycznia, odbędzie się już drugie z cyklu spotkań poświęconych bezpieczeństwu na osiedlu. Podczas grudniowej debaty mieszkańcy miejsca, w których kierowcy nagminnie łamią przepisy.

– Podczas pierwszej debaty mieszkańcy skupili się na problemach związanych z niewłaściwym parkowaniem. Pytali też, w jaki sposób zmienić oznakowanie dróg – mówił mł. insp. Roman Bojdoł, komendant komisariatu Wrocław-Grabiszynek.

W piątek, 10 stycznia, będzie kolejna okazja, żeby podzielić się swoimi obserwacjami na temat bezpieczeństwa w północnej części osiedla.

– Bardzo dobrze oceniamy taką formę komunikacji z mieszkańcami. Dowiadujemy się o problemach z pierwszej ręki. Często uczulamy ich też na różne formy przestępstw np. oszustw „na wnuczka” – dodaje komendant.

Debata odbędzie się 10 stycznia o godz. 18.00 w Domu Kultury „Bakara” przy ul. Różanej 4-6. Kolejną zaplanowano na 10 lutego w budynku ROM DOM-3 przy al. Hallera 149.

Miłosz TurowskiZgłoś uwagę