Chcesz pomóc dzieciom w nauce? Zgłoś się jako wolontariusz

Stowarzyszenie Żółty Parasol na wrocławskim Ołbinie poszukuje wolontariuszy, którzy wsparliby uczniów w nauce zdalnej. Szczególnie mile widziane są osoby, mogące pomóc młodzieży w nadrobieniu zaległości z przedmiotów ścisłych i języka angielskiego.

  • nauka, szkoła, dzieci

    źródło: pixabay.com


Czas pandemii i nauki zdalnej spowodował, że wiele dzieci nie radzi sobie z przyswojeniem materiału, szczególnie z klas I-III. Ci najmłodsi uczniowie mają często problemy ze skupieniem się na lekcjach zdalnych i zrozumieniem nowego materiału.

Zajęcia indywidualne

Godzinne zajęcia z wolontariuszami odbywają się indywidualnie, z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Jak podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenia, nie trzeba mieć doktoratu ani być nauczycielem, by pomagać.

– By zostać naszym wolontariuszem, wystarczy podstawowa wiedza z danego przedmiotu, chęci, trochę wolnego czasu i dużo cierpliwości. Termin zajęć dopasujemy do potrzeb i możliwości obu stron – mówi Joanna Warecka ze Stowarzyszenia Żółty Parasol.

W przypadku starszych uczniów szczególnie poszukiwane są osoby, które poprowadzą z nimi zajęcia z fizyki, matematyki i chemii. Stowarzyszenie czeka także na zgłoszenia wolontariuszy ze znajomością języka angielskiego i ukraińskiego.

– Taki wolontariat to naszym zdaniem najlepsze lekarstwo na lockdownową szarzyznę zarówno dla dzieci, jak i wolontariuszy. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu z nami – dodaje Joanna Warecka.

Chętni mogą się zgłaszać do Stowarzyszenia Żółty Parasol, dzwoniąc pod numer 530 239 756 lub wysyłając e-mail na adres: biuro@zoltyparasol.org.

źródło: Stowarzyszenie Żółty Parasol 


Zgłoś uwagę