Politechnika: zaczęła się rejestracja kandydatów na studia

Politechnika Wrocławska rozpoczęła rejestrację kandydatów na studia. Do wyboru 52 kierunki, w tym cztery nowe i cztery prowadzone w języku angielskim.

  • Politechnika Wrocławska, siedziba Wydziału Architektury, fot. www.wroclaw.pl

    Politechnika Wrocławska, siedziba Wydziału Architektury, fot. www.wroclaw.pl


Na pierwszy rok studiów uczelnia przyjmie 7248 osób. – W naszej ofercie są też kierunki na II stopniu studiów oraz możliwość wybrania nauki niestacjonarnej. To dodatkowe tysiąc miejsc i nauka głównie w języku angielskim – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr.

Sprawdź nowe kierunki studiów we Wrocławiu

Nabór do 7 lipca

Kandydaci muszą się rejestrować za pomocą systemu elektronicznego. Nabór potrwa do 7 lipca. Wyniki kwalifikacji ogłoszone zostaną dwa dni później.

Uwaga, ten termin nie dotyczy osób, które przymierzają się do studiów na architekturze. One muszą się zgłosić do 15 czerwca. Jeszcze w czerwcu – w formule online – będą miały egzamin z rysunku. Natomiast 20 lipca wystartuje drugi nabór, a dla tych, którzy będą poprawiali oceny z matury, planowana jest trzecia rekrutacja – rozpocznie się 6 września.

Rejestracja na innych uczelniach

Spośród największych wrocławskich szkół wyższych rejestrację kandydatów na studia rozpoczęły już: Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Ekonomiczny. Uniwersytet Wrocławski startuje z zapisami 1 czerwca, a Uniwersytet Medyczny 24 maja.

Pwr/wZgłoś uwagę