Pogoda na Wielkanoc. Sprawdź, jaka będzie we Wrocławiu

Czy słońce, czy deszcz czekają nas w okresie wielkanocnym? Wydaje się, że ogólnie za oknami, we Wrocławiu i regionie, będzie całkiem znośnie, choć na pewno nie tak „upalnie”, jak parę dni temu. 

  • pogoda

    grafika www.wroclaw.pl


Od Wielkiego Czwartku (1.04) na północy kraju już od rana było pochmurno, deszczowo i wietrznie. Na pozostałym obszarze, także w Dolnośląskiem, jeszcze w miarę słonecznie, ale to zacznie się psuć.

Zachmurzenie będzie rosnąć, po południu i pod wieczór zachmurzy się i może zacząć padać. Na wschodzie i zachodzie Polski mogą nawet przejść burze, będzie też porywisty wiatr, do 70 km/h.

Noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek (1/2.04) przyniesie rozpogodzenia na północy kraju i zanikające opady deszczu na południu. Temperatura: od lekkiego przymrozku na północy, przez 1-3 st. C na większym obszarze, do 5 st. C na południu.

W Wielki Piątek (2.04) większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami na północy i południu kraju, w tym we Wrocławiu, może padać deszcz, a w górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura od 8 st. C na północy do 12 st. C na południu, we Wrocławiu 11 st. C. Wiatr z północy słaby i umiarkowany.

Wielka Sobota (3.04) nadal chłodniejsza i deszczowa na północy, ale i w regionie dolnośląskim i we Wrocławiu również może popadać. Deszcz ze śniegiem oczekiwany na Suwalszczyźnie, a w górach także śnieg.

Niedziela Wielkanocna (4.04) w Polsce różnorodna pogodowo. We Wrocławiu bez opadów, ale nie najcieplej, ok. 8 st. C. Ogólnie aura zdecydowanie lepsza niż w sobotę. 

W lany poniedziałek (5.04) wody z nieba we Wrocławiu i regionie nie będzie. Jeśli już popada, to na południowym wschodzie kraju. Słońce też sie pojawi i będzie cieplej ok. 11 st. C. Wiatr silniejszy, ale niezbyt chłodny.

Na podstawie prognoz IMGWZgłoś uwagę