Podopieczni ośrodka przy ul. Parkowej dostali nowego busa

Nowy, dziewięcioosobowy bus będzie służył podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Parkowej.

  • Fot. Kluczyki do samochodu dyrektor ośrodka – Ewie Płaksej, dyrektor ośrodka przy ul. Parkowej, wręczyli wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska i Marcin Sokołowski, dyrektor dolnośląskiego oddziału PFRON

    Fot. Kluczyki do samochodu dyrektor ośrodka – Ewie Płaksej, dyrektor ośrodka przy ul. Parkowej, wręczyli wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska i Marcin Sokołowski, dyrektor dolnośląskiego oddziału PFRON

  • Parkus 2, nowe auto dla podopiecznych ośrodka przy ul. Parkowej


Samochód - volkswagen caravelle, jest wyposażony w urządzenia ułatwiające przewóz osób z niepełnosprawnościami. Zamontowano w nim m.in. szyny, które pozwalają wjechać do auta osobom poruszającym się na wózkach.

Pieniądze na zakup busa – w sumie 145 tys. zł, pochodziły z unijnego programu koordynowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Gminy Wrocław.

Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia: – Samochód ułatwi podopiecznym ośrodka dostęp do placówek i instytucji ochrony zdrowia, rehabilitacji, kultury i wypoczynku. Pozwoli wychowankom realizować zainteresowania i pasje poprzez aktywny udział w działaniach środowiska lokalnego – konkursach, zawodach sportowych integracyjnych i specjalnych.

Nowy pojazd jest następcą Parkusia, busa, który do tej pory służył podopiecznym ośrodka przy ul. Parkowej, dlatego otrzymał imię Parkuś 2.

Um/wZgłoś uwagę