Pociąg do kultury wraca na tory [ROZKŁAD JAZDY]

Kulturzug/Pociąg do kultury to nie tylko środek transportu. To również przygoda, ekscytujące spotkania i rozmowy. W roku 2021 przejażdżki pociągiem kulturalnym odbywają się pod hasłem „Sceny z życia sąsiadów”. Pierwszy kurs już 18 czerwca.

  • pociąg, kultura, wrocław, berlin

    żródło: Kulturzug/Pociąg do kultury/fb


Pociąg do kultury – jako specjalne weekendowe połączenie kolejowe z Wrocławia do Berlina – wyjechał po raz pierwszy 30 kwietnia 2016 r. przy okazji Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Dzięki niemu turyści z Niemiec mogli przyjeżdżać na kulturalne wydarzenia ESK w naszym mieście.

Okazało się jednak, że Kulturzug/Pociąg do kultury sprawdził się też bardzo dobrze na innych polach, dlatego pozostał w rozkładzie w kolejnych latach, a w roku 2017 otrzymał nawet specjalną nagrodę Europejska Marka Trendu 2017.

Różnorodny program odczytów, koncertów, treningów, coachingów i wykładów – na to mogą liczyć pasażerowie na trasie Wrocław – Berlin i z powrotem. Na 18 czerwca br. jest zapowiadany program rodzinny „Charivari na szynach” z #VerąMattock. Będzie można m.in. wspólnie żonglować i ćwiczyć łatwe elementy akrobacji.  

Kulturzug/Pociąg do kultury będzie podróżował co piątek, sobota i niedziela. Bilet w jedną stronę kosztuje 19 € (dzieci płacą połowę), w cenę biletu jest wliczona możliwość korzystania z miejskiej komunikacji we Wrocławiu. 

Poniżej nowy rozkład, który obowiązuje do 9 lipca br.Zgłoś uwagę