wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Pociąg do kultury wraca na tory [ROZKŁAD JAZDY]
Pociąg do kultury źródło: Kulturzug
Pociąg do kultury

Kulturzug/Pociąg do kultury to nie tylko środek transportu. To również przygoda, ekscytujące spotkania i rozmowy. W roku 2021 przejażdżki pociągiem kulturalnym odbywają się pod hasłem „Sceny z życia sąsiadów”. Pierwszy kurs już 18 czerwca.

Reklama

Pociąg do kultury – jako specjalne weekendowe połączenie kolejowe z Wrocławia do Berlina – wyjechał po raz pierwszy 30 kwietnia 2016 r. przy okazji Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Dzięki niemu turyści z Niemiec mogli przyjeżdżać na kulturalne wydarzenia ESK w naszym mieście.

Okazało się jednak, że Kulturzug/Pociąg do kultury sprawdził się też bardzo dobrze na innych polach, dlatego pozostał w rozkładzie w kolejnych latach, a w roku 2017 otrzymał nawet specjalną nagrodę Europejska Marka Trendu 2017.

Na co mogą liczyć pasażerowie trasy Wrocław - Berlin?

Różnorodny program odczytów, koncertów, treningów, coachingów i wykładów – na to mogą liczyć pasażerowie na trasie Wrocław – Berlin i z powrotem. Na 18 czerwca br. jest zapowiadany program rodzinny „Charivari na szynach” z #VerąMattock. Będzie można m.in. wspólnie żonglować i ćwiczyć łatwe elementy akrobacji.  

Kiedy kursuje Pociąg do Kultury? Ile kosztuje bilet?

Kulturzug/Pociąg do kultury będzie podróżował co piątek, sobota i niedziela. Bilet w jedną stronę kosztuje 19 € (dzieci płacą połowę), w cenę biletu jest wliczona możliwość korzystania z miejskiej komunikacji we Wrocławiu. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl